Często nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie zlewozmywak stanowi strategiczny punkt w kuchni i bardzo ważny element wyposażenia. Zlewozmywaki muszą być trwałe, estetyczne, odporne na zabrudzenia i wysokie tempereatury. Przy nim przygotujemy produkty do dalszej obróbki i płuczemy ręce. W zlewozmywaku chłodzimy gorące garnki, myjemy naczynia.

Wyposażenie kuchni: granitowy zlewozmywak w kuchni

Od funkcjonalności zlewozmywaka zależy komfort gotowania, a od wyglądu - estetyka kuchni. Firma Ferro postanowiła zadbać o jedno i drugie. Wzbogaciła ofertę o zlewozmywaki granitowe spełniające oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wyróżniają się wyjątkową trwałością, nie grożą im zarysowania, zabrudzenia, odkształcenia. Są łatwe w montażu. Wystarczy wpuścić je w przygotowany wcześniej otwór blatu (jego wycięcie ułatwia szablon dołączany do produktu). Zlewozmywaki granitowe Kizz są odwracalne, tzn. można je zamontować z ociekaczem zarówno po lewej, jak i po prawej stronie. Wyposażone zostały w syfon z automatycznym korkiem oraz otwór przelewowy zapobiegający wylewaniu się wody z komory. W produkcji zlewozmywaka granitowego Kizz wykorzystano najnowsze technologie. Drobno zmielony barwiony kamień kwarcowy połączono ze specjalnym rodzajem żywicy oraz utwardzaczem. W efekcie powstał materiał odporny na zarysowaniam drobne uszkodzenia mechaniczne i gwałtowne zmiany temperatury. Zlewozmywak granitowy Kizz marki Ferro jest przyjemny w dotyku i łatwy w utrzymaniu czystości.

Ekspert radzi: na tropie dobrego zlewozmywaka

Szukając nowego zlewu do kuchni, warto rozejrzeć się za takim, który w dobrej formie posłuży nam jak najdłużej. Skąd można to wiedzieć? Sprawdzając np. jego okres gwarancyjny (dłuższy świadczy o wyższej jakości produktu). Ferro udziela na swoje zlewozmywaki granitowe aż 10-letniej gwarancji. Przed zakupem dobrze jest też się upewnić, jak na co dzień dbać o zlew. Wystarczy mu standardowy środek czyszczący czy profesjonalny preparat? Im gładsza powierzchnia, tym mniejsza skłonność do zabrudzeń i łatwiejsza pielęgnacja.

Więcej propozycji zlewozmywaków znajdziecie na stronie www.ferro.pl