Mycie okien to obowiązkowy, lecz nie przez wszystkich lubiany punkt na liście wiosennych porządków. Jak możesz usprawnić tę czynność? Niemiecka firma Kärcher poleca nową myjkę WV 2 Plus - poręczne urządzenie do mycia okien. Bez smug, zacieków na parapetach, moczenia rąk.

Sprzątamy dom i mieszkanie: jak działa myjka do okien?

Zasada działania jest prosta. Wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię środkiem czyszczącym (dołączony do zestawu koncentrat rozpuścić w wodzie). Pozostawić na chwilę, by detergent zaczął działąć, a w razie potrzeby przetrzeć ściereczką z mikrofibry. Na koniec zebrać brudną wodę  - myjką, która działa jak odkurzacz. Urządzenie pracuje bezprzewodowo, ma pojemną baterię oraz diodę LED pokazującą stan jej naładowania. Jednorazowo pozwala na umycie powierzchni 75 m2, czyli około 25 okien. Do zalet myjki do okien należy zaliczyć niską emisję hałasu.

Dodatkowe akcesoria, ułatwiające mycie okien

Myjka Kärcher jest wyposażona m.in. w zbiornik na brudną wodę i gumową przyssawkę o szerokości 28 cm, idealnie dopasowującą się do gładkich powierzchni. Poza myjką do okien w skład zestawu WV 2 Plus wchodzi butelka ze spryskiwaczem, pad z mikrofibry oraz koncentrat środka czyszczącego. W ofercie firmy Kärcher jest kilka typów myjek do okien - różnią się budową i wyposażeniem dodatkowym. Niektóre można uzupełnić o ssawki o szerokości 17 cm (zalecane do wąskich, trudno dostępnych miejsc). Jesli w domu są okna dachowe lub przeszklone ściany, przydaje się teleskopowa przedłużka o długości 120-190 cm. Co ważne dzięki myjkom WV uporasz się z brudnymi oknami trzy razy szybciej niż podczas tradycyjnego mycia. Z łatwością wyczyścisz też lustra, szklane blaty stołów, płytki czy kabiny prysznicowe.