Cegła na ścianie, w zależności od rodzaju wykończenia, wprowadza do aranżacji wnętrza albo ciepło podmiejskiego domu albo surowość loftu. Marka Stones zna wiele sposobów na dekorację ścian, często nudnych i pustych. Proponuje okładziny z kamienia naturalnego, dekoracyjnego, elewacyjnego oraz z cegłopodobnych płytek.

Płytki cegłopodobne Vintage: dekoracja ścian

Do ostatniej grupy należą płytki cegłopodobne Vintage – wykonane z wysokogatunkowej masy gipsowej. Lekkiej, ale też trwałej. Płytki wyróżniają się nieregularną, nieco chropowatą strukturą i delikatnymi przebarwieniami. Przypominają postarzaną bieloną cegłę, która może stanowić efektowną dekorację ściany i ozdobę salonu, sypialni czy przedpokoju. Dodają wnętrzu wyrazistości. Cegły na ścianie najładniej prezentują się na dużych płaszczyznach. Dzięki odpowiedniemu podświetleniu (za pomocą kinkietów lub promieni słonecznych wpadających przez okno) można lepiej wydobyć ich ciekawą fakturę. Dużą zaletą płytek Vintage jest ich innowacyjna konstrukcja – połączenie z fugami. Co z tego wynika? Szybki i prosty montaż. Wystarczy nakleić płytki na ścianę (rozpoczynając od narożników lub miejsc najbardziej widocznych).

Teraz cegła na ścianie nie tylko dla wybranych

Wielu z nas marzy o solidnym murowanym domu z kominkiem przy ceglanej ścianie, inni o lofcie w apartamentowcu. Płytki cegłopodobne Vintage Stones zadowolą i jednych, i drugich. Doskonale odwzorowują postarzaną, malowaną na biało cegłę. Odnajdują się we wnętrzach retro oraz tych nowoczesnych. Ponieważ płytki są cienkie (mają tylko 2,2 cm grubości), zabierają niewiele cennej przestrzeni. Dzięki temu są także znacznie lżejsze od tradycyjnych cegieł – nie obciążają nadmiernie stropu.  Pasują nawet do małych mieszkań. Występują w dwóch długościach (15 cm i 30 cm), co pozwala na większą swobodę układów poszczególnych elementów. Osoby kreatywne, lubiące zmiany ucieszą z faktu, że płytki można przemalować.

WIĘCEJ: stones.com.pl

stone