Wieszak na ubrania: jaki wieszak na kurtki wybrać?

Nie ma dobrego pomysłu na przedpokój bez wieszaka na ubrania. Przedpokój to przede wszystkim dobra organizacja. A wieszak na ubrania oprócz swojej oczywistej funkcji musi być w tych czasach po prostu ładny i pasować do całego mieszkania. To w przedpokoju witamy i żegnamy naszych gości. Dlatego musimy zadbać, by przedpokój był naszą wyjątkową wizytówką.

Wieszak na ubrania w przedpokoju w stylu retro
Wieszak na ubrania z bil bilardowych
Wieszak na ubrania do przedpokoju w stylu retro
Fantazyjny wieszak na ubrania w przedpokoju w wersji stojącej
Nowoczesny wieszak na ubrania w przedpokoju

Przedpokój jako pomieszczenie przy wejściu do domu wymyślili Anglicy. Właśnie ze względu na panujący tam klimat. Gdzieś przecież trzeba zostawić mokry prochowiec, nawet ten najbardziej kultowy firmy na „B” ;), kalosze i parasol. A nie jest to najpiękniejszy widok, który chcielibyśmy podziwiać  przebywając w zadbanym i dopieszczonym salonie lub siedząc przy elegancko nakrytym stole. Zwłaszcza, że teraz przedpokój, salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną przestrzeń.

Pomysł na przedpokój czyli szafa czy wieszak na ubrania?

Jeśli się da, to i szafa i wieszak na ubrania oczywiście. Najlepszym rozwiązaniem jest szafa przesuwna, w której schowamy najczęściej używane kurtki, płaszcze i buty. Ale jak dobrze wiemy, nasz klimat to nie tylko piękna i słoneczna pogoda. Dosyć często pada deszcz, zimą śnieg. Potrzebne jest więc miejsce w przedpokoju, gdzie można powiesić mokre płaszcze i kurtki, zanim schowamy je do szafy. Teraz jednak oczekujemy, że nawet wieszak na ubrania będzie nie tylko funkcjonalny, ale też  ładny.

Jeśli nasze mieszkanie jest w stylu nowoczesnym to i wieszak na ubrania powinien być nowoczesny, jeśli jesteśmy wielbicielami klasyki, to postawmy w przedpokoju tradycyjnego Thoneta. W zależności od miejsca jakim dysponujemy w przedpokoju możemy postawić wieszak na podłodze lub powiesić na ścianie. Możemy też zaprojektować i wykonać na zmówienie specjalną zabudowę z drążkiem na wieszaki, ukrytym za wysokim lustrem. Dzięki temu wieszak na mokre ubrania będzie spełniał swoją funkcję, będąc całkowicie niewidocznym z pokoju dziennego. Jeśli mieszkają z nami małe dzieci pomyślmy też o możliwości wieszania kurtek dziecięcych na ich poziomie. Będzie nam wygodniej, bo dzieci będą mogły same sięgnąć po swoje ubrania, a przy okazji takie rozwiązanie stanie się właśnie pomysłem na przedpokój.

Wieszak na ubrania w modelu thonetowskim

Firma Paged Meble jako jedna z niewielu w Polsce, wykorzystuje do produkcji wybranych mebli tradycyjną metodę ręcznego gięcia drewna. Technika ta stosowana była przez Michaela Thoneta, jednego z najlepszych projektantów mebli. Została również ona zaadoptowana przez polską firmę, dzięki czemu powstał bardzo stylowy wieszakna ubranie. Takie wieszaki w modelu thonetowskim to ponadczasowe meble do przedpokoju.

Wieszak na ubrania: różnokolorowe emalie

Wieszaki thonetowskie mogą być dopełnieniem każdej aranżacji wnętrza, zarówno tej tradycyjnej jak i nowoczesnej. W grę nie wchodzi już tylko przedpokój. Teraz taki wieszak może znaleźć się zarówno w sypialni jak i w designerskim biurze. Dzięki różnokolorowym emaliom wieszak z tej serii potrafi ożywić smutne pomieszczenie. Do wyboru są wieszaki w kolorze: czarnym, białym, szarym, czerwonym i fioletowym. Niestety, farba na wieszaku oznacza, że trzeba zapłacić za niego 20% więcej.

Wieszak na ubrania: inspiracje

Jeśli nie masz pomysłu na urządzenie przedpokoju, skorzystajcie z naszych podpowiedzi. W galeriach znajdziecie inspiracje na aranżację przedpokoju w różnym stylu!

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY