Jak dobrze składać skarpetki? Na pewno nie kulkę! Zdziwisz się jakie to praktyczne

 skarpety

Fot. Thinkstockphotos.com

Mylisz się, jeśli składasz skarpety w kulkę! Zobacz, jak prawidłowo robi to Marie Kondo, autorka bestsellerowego poradnika o porządkowaniu domu. Marie ma sposób, który nie niszczy skarpet i pozwala zaoszczędzić miejsce. Zobacz Wideo!

Czy wiesz, że zawijanie skarpetek w kulkę niszczy je i jest mało praktyczne? Marie Kondo, autorka bestselleru „Magia sprzątania”, wyjaśnia, że ten sposób składania skarpet powoduje, iż z czasem jedna z nich ma coraz bardziej rozciągnięty ściągacz i może nieestetycznie opadać. O wiele lepszym sposobem na domowe porządki w szufladach będzie ustawianie skarpet w pionie.

Domowe porządki: jak prawidłowo składać skarpety?

Składanie skarpet na płasko i ustawianie ich w pionie, jest o wiele wygodniejsze niż tradycyjne składanie w kulkę. Aby uzyskac taki efekt, układamy płasko jedną sakrpetkę na drugą i składamy razem dwa razy na pół - pokaz, jakie to proste znajdziesz w naszym wideo. Złożone w ten sposób skarpety nie rozciągają się i można je też ustawić w pionie. Dzięki pionowemu ustawieniu, zaoszczędzimy sporo miejsca w szufladach. Poza tym, układając rzeczy pionowo, widzimy od razu po otwarciu szuflady, które gdzie są – bez konieczności przekładania.

Zobacz praktyczną metodę Marie Kondo na składanie skarpet i domowe porządki!

Zobacz też: skuteczne sprzątanie - jak ogarnąć mieszkanie i nie bałaganić >>>

Ocena: 0
wideo: x-news/TVN Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY