Wymieniamy baterie łazienkowe: praktyczny poradnik

2014-07-08 17:18

Czym kierować się przy wyborze baterii łazienkowych? Jaką armaturę wybrać, kiedy tyle modeli wyróżnia się wielofunkcyjnością lub oryginalnym designem? Przede wszystkim warto postawić na wysoką jakość baterii, stylowe wzornictwo i praktyczne technologie. Doradzamy na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wymianie baterii łazienkowych.

Spis treści

  1. Wymieniamy baterie łazienkowe: zanim wybierzesz
  2. Wymieniamy baterie łazienkowe: oszczędność wody

Jedną z najważniejszych cech baterii łazienkowych jest dobra jakość i trwałość produktu. Trwałość i szczelność baterii zapewnia między innymi głowica ceramiczna z filtrami. Pamiętaj, że niska cena rzadko idzie w parze z wysoką jakością - armatura renomowanych producentów jest droższa, to fakt, ale będzie służyła ci przez lata. Przy każdym zakupie baterii do łazienki pytaj o gwarancję (w przypadku korpusu i głowicy baterii łazienkowej wynosi ona najczęściej 5 lat), a zanim zabierzesz się za płacenie upewnij się, że wszystkie elementy armatury pasują do twojej łazienki – przed wyjściem z domu warto wszystko dokładnie zmierzyć.

Wymieniamy baterie łazienkowe: zanim wybierzesz

Bateria łazienkowa stojąca czy ścienna. Stojącą montuje się na obrzeżu umywalki czy wanny – jeśli instalacja wodna biegnie poniżej urządzeń sanitarnych; jeżeli powyżej – ścienną. Zmiana baterii ściennej na stojącą wymaga modernizacji instalacji. Pod prysznic i nad wannę wygodne są baterie podtynkowe (ukryją elementy montażowe). Dopasuj rozmiar baterii. Zmierz wylewkę – zbyt krótka utrudnia korzystanie z baterii. Weź pod uwagę możliwość jej pochylania, wyciągania i to, czy się obraca. Bateria łazienkowa do montażu w blacie musi mieć wyższy korpus.

Wymieniamy baterie łazienkowe: oszczędność wody

Perlator jest prostym elementem, znajdującym się na końcu wylewki, który służy do napowietrzania wody - dzięki niemu oszczędność wody może sięgać nawet 60%, ponieważ z kranu wypływa jej mniej, a my tego nie odczuwamy. Bateria łazienkowa jednouchwytowa ma przewagę nad kranami z dwoma kurkami, ponieważ jej przepływ wynosi 5 litrów na minutę, co pozwala zaoszczędzić dużo wody, bo przepływ w baterii dwuuchwytowej to aż 15 litrów na minutę. Dwa kurki niezbędne są jednak w wypadku ogrzewania wody piecykiem.Dwustopniowa głowica pozwala na ustawienie mniejszego, bardziej ekonomicznego strumienia wody w jednouchwytowych bateriach umywalkowych.

Ograniczniki przepływu wody - w bateriach wannowych i prysznicowych ogranicza ciśnienie wody, redukując jej zużycie do 50–60%.

Termostat - wystarczy wybrać na pokrętle temperaturę kąpieli, a termostat szybko zmiesza wodę ciepłą i zimną, żeby z wylewki wypłynęła ta o właściwej temperaturze. To oszczędność (nie regulujesz, nie dolewasz ciepłej, droższej wody) i komfort.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE