Tania metamorfoza wnętrza. Dwa produkty, które całkowicie odmienią twoje mieszkanie

2022-10-20 15:27

Obecnie, gdy ceny materiałów budowlanych osiągają zawrotne ceny, wiele osób rezygnuje z remontu. Jeśli twoim celem nie jest przeprowadzenie gruntownych zmian, ale niewielka metamorfoza wnętrz – mamy dobrą wiadomość. By odmienić mieszkanie, wystarczą dwa produkty, na które nie wydasz milionów.

malowanie mebli
Autor: materiały prasowe

Tania metamorfoza wnętrz 

Metamorfoza wnętrza nie oznacza, że musisz malować ściany czy wymieniać wszystkie meble na nowe. Czasem wystarczą drobne zmiany, by uzyskać spektakularne efekty. A jak wiadomo, małe zmiany to z reguły małe koszty!

Przy pomocy dwóch produktów, o których powiemy za chwilę, możesz całkowicie odmienić swoje mieszkanie, nie rozbijając przy tym banku. O, i kolejna ważna sprawa – ponieważ te prace są dość łatwe i nieskomplikowane, wykonasz je samodzielnie bez zatrudniania drogich fachowców.

Pomysł na tani remont jest prosty – wystarczy, że zaopatrzysz się w barwnik do ubrań i bejcę do drewna. Wykorzystując ogromny potencjał tych dwóch produktów odmienisz swoje mieszkanie i zrobisz to bardzo oszczędnie.

Sposób 1: barwniki do tkanin

Zacznijmy od barwników do tkanin, które można wykorzystać na wiele sposobów i nadać zupełnie nowe oblicze każdemu pomieszczeniu. Za pomocą barwników zmienisz kolor firanek, zasłon, pościeli, poszewek, obrusów i innych tkanin.

Nie lekceważ mocy koloru – to właśnie od niego zależy, jaki we wnętrzach panuje klimat i jak się w nich czujemy. Czasem zmiana koloru to dokładnie to, czego potrzebujemy!

Co więcej, Farbowanie za pomocą barwników do ubrań to metoda nie tylko dostępna dla każdego, ale również niezwykle oryginalna oraz uniwersalna, bowiem w efekcie tworzymy coś, czego nie będzie miał nikt inny.

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z barwnikami do ubrań? Przede wszystkim dlatego, że w sklepach dostaniemy praktycznie każdy kolor. Po drugie – barwnikami możemy farbować bawełnę, wiskozę, len, stylon, jedwab, trykotaż, a nawet tkaniny mieszane, które zawierają w swoim składzie maksymalnie 50% syntetyków.

Bonus: barwniki można ze sobą dowolnie mieszkać, uzyskując nowe odcienie i kompozycje kolorystyczne.

Wyblakły dywan? Stara poduszka? A może spłowiały koc? We wszystkich tych przypadkach wystarczy zaledwie jedna saszetka barwnika, by móc cieszyć się nowym, efektownym dodatkiem, który odmieni wystrój wnętrza.

farbowane tkaniny
Autor: getty images

Sposób 2: bejca do drewna

Zamiast kupować nowe meble lub inne drewniane elementy jak np. balustradę, schody czy drzwi, możesz je trochę „podrasować”, zmieniając ich kolor przy pomocy bejcy do drewna.

Ogromną zaletą tej farby i impregnatu w jednym jest szeroka gama kolorystyczna. Możesz więc puścić wodze fantazji, oddać się zupełnie we władanie swej kreatywności i pomalować drewniane elementy na dowolny kolor.

Myślisz o zielonych, żółtych lub pomarańczowych akcentach w swoim domu? Nie musisz od razu malować całych mebli.

Niesamowity efekt daje pomalowanie niektórych, wybranych elementów drewnianych, które będą stanowić oryginalne akcenty.

Źródło: mat. pras. REKOL

malowanie mebli
Autor: getty images
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE