Osprzęt elektroinstalacyjny do zadań specjalnych i nie tylko

2019-06-12 13:02

W przypadku montażu zewnętrznego osprzętu elektroinstalacyjnego musimy szczególnie zadbać o jakość produktu. Powinna go cechować najwyższa szczelność i trwałość. Gniazda i łączniki z serii TEKNO marki MOWION by Kanlux nadają się do stosowania w każdych warunkach. Są ponadto łatwe w montażu. Z kolei w bezpiecznych, domowych warunkach ważne jest idealne dopasowanie osprzętu do potrzeb. Sięgniemy wówczas po produkty serii DOMO.

Seria TEKNO – uniwersalne rozwiązanie i gwarant bezpieczeństwa

Marka MOWION by Kanlux oferuje szeroką gamę osprzętu elektroinstalacyjnego. Seria TEKNO zaprojektowana jest z myślą o trudnych warunkach atmosferycznych. Cechuje się wysoką szczelnością i łatwością montażu. Jakie produkty wchodzą w skład serii? Gdzie stosować tego typu łączniki i gniazda?

Łącznik TEKNO

Autor: Kanlux

Na stronie www.mowion.pl oprócz prezentacji wszystkich produktów MOWION, znajdziemy wizualizer, który pozwoli dobrać osprzęt elektroinstalacyjny do konkretnego wnętrza i kolorów ścian. Konfigurator pozwoli Ci tworzyć listę projektów i potrzebnych produktów – to gotowa lista zakupów.

 

MOWION to marka stworzona przez Kanlux, polskiego lidera branży oświetleniowej, obecnego w całej Europie. Można by rzec, że produkty marki MOWION są projektowane przez specjalistów dla specjalistów.

 

Na ofertę marki składają się między innymi serie TEKNO i DOMO.

Łącznik TEKNO
Autor: Kanlux

Gdzie stosować osprzęt serii TEKNO?

Pamiętajmy, że instalacja na zewnątrz to nie jedyne trudne otoczenie dla osprzętu elektrycznego. Szczególne warunki panują także w niektórych pomieszczeniach domu.

Nie wahajmy się stosować osprzętu TEKNO także w garażu, w pralni czy przede wszystkim w łazience lub kuchni., czyli wszędzie tam, gdzie albo wilgotność powietrza jest wysoka, albo ryzyko zalania jest podwyższone.

Produkty serii TEKNO mają także specjalne miejsce na diody dla mechanizmów podświetlanych.

Gniazda TEKNO
Autor: Kanlux

Szczelność to podstawa

Seria TEKNO posiada kategorię szczelności IP54 – oznacza to że jest pyłoodporna i bryzgoszczelna. Przyjrzyjmy się tym terminom z bliska.

Pyłoodporność oznacza, że minimalna ilość pyłu co prawda może przedostawać się do wnętrza osłony, lecz jest ona tak mała, że nie wywiera żadnego wpływu na pracę urządzenia.

Bryzgoszczelność z kolei oznacza, że woda rozbryzgiwana na osłonę produktu z dowolnego kierunku nie wywoła żadnych szkodliwych skutków.

Taką samą klasą szczelności cechują się także miejsca łączenia przewodów, dzięki konstrukcji przepustów wykonanej z PVC.

TEKNO – łatwość instalacji

Podłączenie przewodów instalacyjnych zostało maksymalnie uproszczone dzięki specjalnej konstrukcji mechanizmu wewnątrz urządzenia.

Osprzęt zbudowano w taki sposób aby podczas instalacji istniał możliwość zdjęcia mechanizmu z podstawy łącznika. Śruby zacisków klatkowych cechują się wyjątkową trwałością połączenia dzięki dodatkowym wzmocnieniom.

Wnętrze łącznika TEKNO
Autor: Kanlux

DOMO - trwałość i szerokie możliwości

Z myślą o dostosowaniu osprzętu do potrzeb powstała zaś seria DOMO. Mamy do wyboru sześć kolorów osprzętu (biała perła, biały, grafit, srebrny, kremowy i szampański) i aż dwanaście kolorów ramek. Dzięki temu bez problemu dopasujemy ramki do wystroju wnętrza. Elementy serii DOMO możemy łączyć ze sobą w ramkach poziomych (nawet pięciokrotnych) lub pionowych (nawet czterokrotnych), co pozwoli nam zachować spójny wygląd instalacji niezależnie od tego, ilu rodzajów osprzętu potrzebujemy w jednym miejscu.

Ponadto produkty serii DOMO spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa.

Ramki ozdobne serii DOMO
Autor: Kanlux
Łącznik DOMO

Autor: Kanlux

Atutem produktów serii DOMO jest wyjątkowy stop fosforobrązu (94% miedzi), który ma aż o 35% wyższą sprawność przewodzenia elektrycznego w stosunku do standardowego stopu miedzi z cynkiem. Twardość tego stopu powoduje doskonałe trzymanie wtyczek przy mechanizmach gniazd zasilających.

 

Srebrzenia styków wykonane jest ze stopu AgNi90/10 zgodnie z normą IEC. Dzięki temu nie następuje przegrzewanie się styków co czyni produkty serii DOMO wyjątkowo bezpiecznymi dla domu i instalacji.

 

Seria DOMO to jedna z najlepszych propozycji osprzętu elektroistalacyjnego, jaką da się kupić. Po pierwsze ze względu na innowacyjny, niezwykle wygodny system umożliwiający bezproblemową wymianę obudowy. Po drugie ze względu na jakość instalacji: mało który producent na rynku oferuje tak wysoki udział procentowy miedzi w osprzęcie.

Jak wygląda oferta marki MOWION?

Wszystkie elementy wykonano z wysokiej klasy tworzyw, takich jak: PC, ABS, bądź PP - w zależności od funkcji i przeznaczenia danego elementu. Poliwęglanowe elementy ruchome stosowane w seriach TEKNO i DOMO są odporne na temperaturę do 850°C. Ich dostawcą jest światowy producent tego surowca - Covestro.

Do wyboru mamy różne rodzaje gniazd i łączników w wersjach pojedynczych i w konfiguracjach podwójnych, również gniazdo + łącznik (różnych rodzajów). Osprzęt serii TEKNO cechuje się neutralną czarno-beżową kolorystyką.

Ramka marki DOMO
Autor: Kanlux