Nowoczesne szkło lakierowane w kuchni, łazience i salonie!

2017-01-03 12:55

Szkło lakierowane to nowoczesny materiał, który daje mnóstwo ciekawych możliwości w aranżacji wnętrz. Gładkie, matowe czy z ornamentem powierzchnie możemy zastosować już nie tylko w kuchni i w łazience, ale także w salonie, garderobie. Sprawdzi się nie tylko jako okładzina ścienna, ale także oryginalne rozwiązanie na fronty mebli. Zobacz inspirujące pomysły ze szkłem w roli głównej!

Szkło lakierowane, dzięki swoim właściwościom, z powodzeniem zastępuje tradycyjne materiały wykończeniowe. COLORIMO, czyli szkło lakierowane farbami ekologicznymi jest odpowiedzią na aktualne trendy i sprawdzi się idealnie jako okładzina ścienna w kuchni lub w łazience, na frontach szafek i witryn, jako szklane blaty, a także fronty w drzwiach szaf przesuwnych. Co więcej, szkło lakierowane możemy także wykorzystać jako nowoczesną okładzinę ścienną na obudowach kominków. Zaawansowana technologia pozwala na zamówienie szkła lakierowanego COLORIMO na dowolny kolor z ogólnodostępnej palety RAL.

Szkło lakierowane w kuchni nie tylko na ścianach

Do niedawna szkło lakierowane najczęściej wybieraliśmy jako okładzinę ścienną nad blatem kuchennym. Teraz szkło lakierowane pojawia się także na frontach szafek! Szkło jest materiałem o idealnie gładkiej powierzchni, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości, szczególnie w miejscach, gdzie ściana ma częsty kontakt z wodą, gorącą parą i pryskającym tłuszczem. Brud nie wnika w szkło jak w porowate fugi płytek ceramicznych. Decydując się na szkło lakierowane na ścianach w kuchni musimy na wstępnym etapie remontu zaplanować gniazda elektryczne, oświetlenie i uchwyty do akcesoriów kuchennych, ponieważ później - po zamontowaniu - wycinanie otworów nie jest możliwe. Projektanci od kilku sezonów przekonują klientów do nowego, oryginalnego zastosowania szkła lakierowanego - na frontach szafek kuchennych. Tak zastosowane szkło idealnie sprawdzi się w kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym.

Kilka pomysłów na szkło lakierowane w łazience

Szkło lakierowane wykorzystujemy także w aranżacji łazienki. Gładka powierzchnia jest odporna na wnikanie wilgoci i zabrudzeń. Dzięki temu szkło lakierowane COLORIMO jest łatwe do utrzymania w czystości. Sprawdzi się przede wszystkim jako wodoodporny blat szafki podumywalkowej, oraz okładzina ścienna w kabinie prysznicowej lub nad wanną.

Szkło lakierowane także w salonie i sypialni

Szkło lakierowane farbami ekologicznymi coraz częściej wykorzystujemy także jako fronty drzwi przesuwnych szaf. Błyszcząca powierzchnia frontów jest nie tylko elegancka, ale także odbijając światło optycznie powiększa niewielkie pomieszczenia. Szkło lakierowane COLORIMO możemy również śmiało stosować jako nowoczesną lub minimalistyczną okładzinę ścienną na obudowie kominka w salonie. Warte uwagi jest dostępne wykończenie, do wyboru mamy błyszczące (Standard), matowe (Sati) oraz z wzorem (Ornament). Ten ostatni jest szczególnie polecany do zabudowy meblowej. Sprawia optyczne wrażenie trójwymiarowej powierzchni, która przy okazji jest odporna na zarysowania, łatwa w utrzymaniu czystości. Największy atut? Mniej widoczne odciski palców.

Dowiedz się więcej: www.colorimo.eu

Szkło lakierowane COLORIMO
Autor: Mat. prasowe COLORIMO Czarne szkło lakierowane COLORIMO jako okładzinna ścienna garederoby.