Naprawa pękniętego tynku. Rysy na ścianie

2007-05-24 2:00

Naprawa pękniętego tynku nie jest sprawą prostą. Nieumiejętne zaklejenie spowoduje, że rysa na ścianie pojawi się na nowo.

Naprawa scian
Autor: Piotr Mastalerz

Naprawa pękniętego tynku (rysy na ścianie) nie jest sprawą prostą, gdyż nieumiejętne zaklejenie pęknięcia spowoduje, że rysa pojawi się na nowo. Przy podłużnych rysach zaleca się stosowanie taśmy zbrojącej do płyt gipsowo-kartonowych, która w pewnym stopniu amortyzuje pracę tynku. Dzięki niej pęknięcie będzie mniej widoczne.

Jeśli taśma jest z włókniny polipropylenowej, to najpierw w szczelinę wciskamy masę gipsową, a po przeschnięciu naklejamy taśmę i znowu nakładamy masę gipsową. Nałożoną masę szpachlową rozprowadzamy szeroką szpachlą (można też pacą stalową) tak, żeby pokryć nie tylko miejsce pęknięcia na ścianie, ale również dość duży fragment ściany wokół niego. Po wyschnięciu masy szlifujemy ścianę papierem ściernym o grubości zbliżonej do faktury całej ściany, np. ścianę z gruboziarnistym tynkiem szlifujemy gruboziarnistym papierem ściernym. Aby wykończyć naprawiony fragment, trzeba go pomalować.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE