Jak bez remontu ocieplić wnętrze? Tapetami, tkaninami i wszelkimi ich kombinacjami

2014-09-26 18:40

Tapety ocieplają wnętrza. I te w stylu klasycznym, i te nowoczesne. Wzorów tapet jest natomiast tyle ile jest tapet. Często skoordynowane z wzorami tapet znajdziemy tkaniny obiciowe, zasłonowe, pledy i dywany. Naprawdę jest w czym wybierać, często trudno się zdecydować.

Spis treści

  1. Dekoracja ścian w stylu klasycznym czyli łączymy tapety, tkaniny i …porcelanę
  2. Wzory tapet, tkanin i porcelany w ramach kolekcji

Tapety po latach niebytu zyskują sobie znowu wierną rzeszę wielbicieli.  To dobrze. Bo tapety potrafią niezwykle ocieplić każde wnętrze i to nowoczesne i to w stylu klasycznym. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie wzór i kolorystykę. A najciekawsze jest to, że powstają całe serie tapet i tkanin skoordynowanych ze sobą w ten sposób, że swobodnie możemy ze sobą łączyć duże wzory z małymi, kwiaty z pasami, czy różne kraty. Poświęcenie czasem nawet dłuższej chwili odpłaci nam się wyjątkową dekoracją ścian i niecodzienną aranżacją naszych wnętrz.

Dekoracja ścian w stylu klasycznym czyli łączymy tapety, tkaniny i …porcelanę

Aranżując wnętrza i tworząc dekoracje ścian nie bójmy się łączyć różnych wzorów i kolorów. Korzystajmy z tego co proponują nam producenci tapet i tkanin. Jeśli nie jesteśmy zbyt pewni naszych samodzielnych wyborów lub nie mamy doświadczenia korzystajmy z propozycji dobrych firm i sklepów, w których znajdziemy całe kolekcje  w uzupełniającej się kolorystyce i wzorach. Niektóre firmy produkują nawet porcelanę w skoordynowanych wzorach i kolorach. Producenci tapet i tkanin przygotowują co najmniej jedną nową kolekcję rocznie, niektórzy, tak jak jest to przyjęte w modzie, przygotowują dwie kolekcje: wiosenno - letnią i jesienno - zimową. Teraz możemy obserwować pojawienie się pięknych tapet i tkanin w odcieniach wyrazistego różu, stonowanych szarości, czy świeżych błękitów. Jak zwykle znajdziemy tam pasujące do siebie wzory tapet kwiatowe i pasy, wzory pałacowe w odwrotnych kolorach itp.

Wzory tapet, tkanin i porcelany w ramach kolekcji

Tapety i tkaniny wyjątkowo ocieplają optycznie wnętrza. A jeśli dysponujemy dużym metrażem to dodatkowo wygłuszają. Bez zasłoni dywanów wtedy ani rusz. Tak więc możemy bawić się wzorem kwiatowym na ścianie, pasami na obiciu sofy i połączeniem tych dwóch tkanin na zasłonach. Możemy wybierać spośród wzorów dużych i małych i łączyć je. Do całości możemy dopasować dywany i chodniki. Nie zapominajmy o poduszkach na sofy i fotele, obrusach i porcelanie. Jeśli decydujemy się na łączenie różnych wzorów tapet i tkanin pamiętajmy o przemyślanej i dopasowanej kolorystyce. Bycie konsekwentnym w swoich wyborach jest wtedy obowiązkowe. 

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE