Grzejniki we wnętrzach. Projektowanie z architektoniczną swobodą

2018-08-23 16:17

Grzejniki Beams Mono i Bryce Mono wyróżniają się niezwykle prostą wizualnie formą, za którą kryje się śmiały techniczny wyczyn autorstwa zespołu projektantów i inżynierów Vasco. Konstrukcja i sposób montażu zostały tak opracowane, aby konfiguracja i instalacja grzejników stanowiły rodzaj gry, podczas której klient lub architekt wnętrz zadecyduje, jaki będzie jej efekt końcowy.

Architektoniczna esencja – nic dodać, nic ująć

W odróżnieniu od standardowych grzejników dekoracyjnych, Beams i Bryce w wersji Mono marki Vasco to pojedyncze profile aluminiowe o szerokości 150 mm, które można zestawiać ze sobą w dowolny sposób. Grzejnik Beams charakteryzuje się całkowicie nieskazitelną, płaską powierzchnią, natomiast faktura powierzchni grzejnika Bryce to szereg głębokich rowków ułożonych gęsto obok siebie, co w konsekwencji, w zależności od pory dnia i światła, tworzy figlarny i niepowtarzalny wzór.

Te dwa grzejniki podczas instalacji można zestawiać ze sobą w dowolny sposób:

  • 1 lub 2 lub 3 grzejniki razem lub osobno
  • Bryce lub Beams, albo oba te typy w jednym zestawianiu
  • Wyżej, niżej lub na tym samym poziomie
  • O tych samych lub różnych wysokościach
  • W tej samej lub różnej kolorystce.

 

Montaż grzejnika – niewidoczne podłączenie do instalacji

Istotną zaletą grzejników Bryce i Beams w wersji Mono jest sposób ich montażu do instalacji. Kolektory i zawieszenia oraz przyłącza zostały całkowicie usunięte z pola widzenia.
Dopełnieniem architektonicznej elegancji profili grzejników Beams i Bryce Mono jest nowatorskie rozwiązanie podłączenia ich do instalacji za pomocą bloku przyłączeniowego, który jest całkowicie niewidoczny – ukryty pod grzejnikiem. Instalator może z łatwością podłączyć mosiężny blok do instalacji CO za pomocą standardowych złączek (3/4" Euroconus). Połączenie bloku z grzejnikiem wykonuje się za pomocą pojedynczej śruby umieszczonej centralnie, co zapewnia prosty i szczelny montaż. Co więcej, dzięki mechanizmowi zamykającemu na bloku, każdy profil grzejników Beams lub Bryce Mono można łatwo zdemontować bez przerywania obiegu grzewczego. Funkcja jest niezwykle przydatna do czyszczenia lub do tymczasowego demontażu grzejnika, np. podczas malowania ścian.
Regulację temperatury zapewnia głowica zintegrowana z zaworem termostatycznym, zamontowanym w dowolnym miejscu na ścianie, ukrytym w podtynkowej skrzynce. Jedynym widocznym elementem jest sama głowica.
Innymi rozwiązaniami regulującymi temperaturę grzejników są programator termostatyczny zamontowany w tym samym pomieszczeniu co grzejnik, albo komputerowe sterowanie siłownikiem zaworu bezpośrednio na rozdzielaczu. I co istotne, w konfiguracji kilku grzejników razem, każdym z nich można sterować osobno.
Te eleganckie, proste grzejniki doskonale dopasują się do każdego pomieszczeniem domu. Dzięki specjalnie dopasowanym poręczom na ręczniki grzejniki Mono idealnie sprawdzą się również w łazience i kuchni.

Artykuł przygotowany we współpracy z Vasco www.vascoart.pl