Graham & Brown pokazali swój Kolor Roku 2023, ale i… tapetę. Nie tego się spodziewaliśmy!

2022-09-21 9:35

Zdaje się, że wrzesień można ogłosić miesiącem kolorów i ogłaszania trendów! Tym razem producent tapet Graham & Brown wybrał nie tylko kolor, ale i tapetę roku. Postawili na modny, ale jednocześnie ponadczasowy wzór, który emanuje ciepłem i przytulnością.

Kolor i Tapeta Roku 2023 Graham & Browns
Autor: facebook.com/grahamandbrown

Graham & Brown to wiodący, brytyjski producent tapet. W tym roku wyłonili oszałamiający duet. Kolorem Roku został “Alizarin”, mnie osobiście przywodzący na myśl jasne, czerwone wino, ale o ciepłych tonacjach. Styliści z Graham & Brown uważają z kolei, że kolor Alizarin to ciepłe, kasztanowe nuty, które mieszczą się gdzieś między rudą czerwienią a pikantną terakotą. Wybór tego odcienia to ukłon w stronę naturalnych, ziemistych tonów. Ma być alternatywą dla beżów i szarości.

Tapeta i Kolor Roku 2023 Graham & Brown
Autor: facebook.com/grahamandbrown

Tymczasem na Tapetą Roku wybrana została “Forenzia”. Jej motywem przewodnim są pomarańczowe i bordowe (nawiązujące do Koloru Roku) kwiaty, znajdujące się na dość trudnym do określeniu odcieniu ciemnego granatu o turkusowych nutach. Całości dopełniają liście, również w niebieskich odcieniach. 

Na pierwszy rzut oka to połączenie wywołuje w widzu pewną nostalgię. Mnie osobiście kojarzy się z babcinymi kapami i… chyba trochę o to chodziło! Twórcom tego projektu szczególnie zależało na powrocie do przeszłości, ale i pewnego rodzaju recyklingu starych projektów, tak aby pomóc zachować im aktualność i przedłużyć im życie.

Kolor Roku i Tapeta Roku 2023 Graham & Brown
Autor: facebook.com/grahamandbrown

Design Manager Graham & Brown, Maryanne Cartwright, w komunikacie prasowym stwierdziła, że “Florenzia” to symbol przywrócenia historycznego piękna. Faktycznie, jej projekt został wybrany z archiwów firmy, dodano mu tylko wyraziste kolory, które ponownie tchnęły w niego nowe życie.

Kolor i Tapeta Roku 2023 - Graham & Browns
Autor: facebook.com/grahamandbrown

Ten wzór dostępny jest jeszcze w trzech wersjach kolorystycznych, poza oryginalnym odcieniem “Dust”. 

  • Nightshade: tutaj pojawiły się kolory śliwki i bzu, tonacja jest raczej chłodna
Tapeta Florenzia Nightshade Graham & Brown
Autor: facebook.com/grahamandbrown
  • Botanico: to najjaśniejsza z tapet, na turkusowym tle pojawiły się jasnoczerwone kwiaty, uzupełnione żółtymi gronami wisterii, liście są już w typowo zielonym odcieniu
Tapeta Florenzia Botanico Graham & Brown
Autor: facebook.com/grahamandbrown
  • Terazzo: to taka ocieplona wersja “Nightshade”
Tapeta Florenzia Terrazo Graham & Brown
Autor: facebook.com/grahamandbrown

Wszystkie wzory są dostępne nie tylko w formie tapet, ale również murali. Na stronie producenta 10-metrowa rolka tapety kosztuje 475 zł, natomiast 1 m kw muralu 240 zł. Ponadto można zaopatrzyć się również w poszewki na poduszki udekorowane wzorem zaczerpniętym z tapety “Florenzia”,

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE