Drzwi wewnętrzne z fakturą. Postaw na efekt prawdziwego drewna!

2016-07-22 12:35
Drzwi wewnętrzne z fakturą drewna
Autor: POL-SKONE Eleganckie drzwi wewnętrzne z fakturą prawdziwego drewna.

Drzwi wewnętrzne należą do elementów bazowych w aranżacji wnętrz. A motyw i faktura drewna w aranżacji wnętrz nie traci na popularności i wciąż stanowi nieodłączny element wiodących trendów. Nowoczesna powłoka Silkstone powstała z myślą o oddaniu pełni piękna tego szlachetnego surowca. Jej wyjątkowa struktura tworzy imponujący efekt głębi, dzięki czemu pokryte nią drzwi stają się elegancką i oryginalną ozdobą nowoczesnego wnętrza. Firma POL-SKONE posiada w swojej ofercie szeroką gamę modnych modeli drzwi w wykończeniu Silkstone dostępnych w różnych kolorach.

Niezmiennie od wielu lat do wykańczania wnętrz projektanci najchętniej wybierają drzwi wewnętrzne  w barwach naturalnego drewna. Dzięki nim aranżacje nabierają dostojnego charakteru i tworzą przyjazny klimat. Naturalna kolorystyka może być stosowana w różnych połączeniach bazujących na delikatnych przejściach tonalnych lub ostrych kontrastach. W nowoczesnych aranżacjach króluje minimalizm, dlatego ważne jest, żeby dobrać do nich drzwi wewnętrzne o prostym designie, pozbawionym elementów ozdobnych. Jednak czasem dobrze jest  ożywić całość kompozycji.

Akcentem, który subtelnie przełamie jej monochromatyczny będą drzwi wewnętrzne pokryte powłoką Silkstone o efekcie trójwymiarowej struktury drewna. Głębokie barwy i oryginalna faktura usłojenia tworzą imponujący obraz, który sprawia, że aranżowana przestrzeń nabiera intrygującego wyrazu.

Drzwi wewnętrzne z fakturą: naturalne piękno w trzech wymiarach

Powierzchnia drzwi wewnętrznych z fakturą Silkstone wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą trójwymiarową estetyką, która w połączeniu z innymi kolorami wybranymi do aranżacji wnętrza da imponujący efekt. Okleina dostępna jest w dziesięciu odcieniach naturalnego drewna zarówno rodzimych, jak i egzotycznych gatunków: dąb polski, orzech brazylijski, dąb syberyjski, klon Royal, kasztan Royal, antracyt Royal, jesion Royal, merbau Royal, jesion polski oraz nugat Royal. Każda z barw charakteryzuje się niebywałą głębią i dopasuje się do stylu aranżacji. W energetycznych kompozycjach doskonale sprawdzi się ciepły odcień drzew egzotycznych w postaci merbau Royal czy orzecha brazylijskiego. W klasycznym wnętrzu z elegancką nutą warto zastosować szlachetny dąb polski o ciepłej barwie lub nugat Royal w odcieniu przygaszonego brązu. W lekkich stylizacjach inspirowanych stylem skandynawskim świetny będzie biały dąb, jesion polski bądź klon Royal, wszystkie te barwy są bardzo subtelne, przez co idealnie wpiszą się w jasną aranżację.

Drzwi wewnętrzne wyjątkowo efektowne i trwałe

Faktura nie jest jedyną zaletą tej wyjątkowej okleiny drzwi wewnętrznych. Silkstone charakteryzuje się również dużą odpornością na wycieranie oraz działanie środków chemicznych, a jednocześnie jest delikatna i jedwabista w dotyku. Zestawienie tych cech czyni powłokę uniwersalnym rozwiązaniem, które sprosta oczekiwaniom osób ceniących estetykę, oryginalność, funkcjonalność oraz najwyższą jakość. W ofercie POL-SKONE w tym wykończeniu dostępne są modele drzwi z kolekcji SEMPRE, SEMPRE ALU i SEMPRE VERSE. Każda z nich obejmuje szeroką gamę geometrycznych wzorów skrzydeł. Do wyboru są zarówno pełne, jednolite skrzydła, jak i modele z różnym rozmieszczeniem przeszkleń. Spośród szklonych wariantów na szczególną uwagę zasługują modele SEMPRE VERSE, w których tafla szkła zajmująca niemal całą powierzchnię skrzydła dostępna jest nie tylko w wersji gładkiej, ale również z trzema rodzajami atrakcyjnych dekorów. Linia SEMPRE ALU wzbogacona o eleganckie listwy dekoracyjne doskonale komponuje się z wystrojem wnętrz, w którym występują modne dodatki chromowane lub ze szczotkowanej stali. Skrzydła drzwi wewnętrznych z powłoką Silkstone posiadają pionowe oraz poziome układy usłojenia, które tworzą ciekawe wzory.