Drzwi wewnętrzne. Które warto wybrać? 3 PYTANIA DO EKSPERTA

2018-06-12 8:28

Dziś bierzemy pod lupę drzwi wewnętrzne do mieszkania. Przygotowujemy się do udanych zakupów. Sprawdzamy możliwości. Pytamy specjalistę  o godne polecenia materiały oraz efektowne rozwiązania.

Krzysztof Horała

Autor: archiwum

Naszym ekspertem jest Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska

 

Grupa Hörmann to największy w Europie producent bram garażowych, napędów oraz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Słynie z bogatego, zgodnego z trendami wzornictwa swoich produktów. Ich atutem jest też komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz energooszczędność i najwyższa trwałość. 

1. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi?

Zakup drzwi to decyzja na lata. Powinny więc mieć one stabilną konstrukcję i niezniszczalną powierzchnię. Równie ważny jest ich atrakcyjny wygląd. Wszystkie te wymogi spełniają drewniane drzwi wewnętrzne Hörmann. Występują aż w pięciu liniach wzorniczych, dzięki czemu łatwo można dopasować je do stylu wnętrza. Co je wyróżnia? Motywy klasyczne, nowoczesne, zdobienia ze stali nierdzewnej i kilka rodzajów powierzchni – od wysokiej jakości lakierowanych przez forniry z naturalnego drewna po niezwykle odporną okleinę Duradecor.

Drzwi wewnętrzne. Które warto wybrać?
Autor: Hörmann Białe drzwi z wpuszczaną listwą profilową (na zdj. model Georgia 1 w wersji przesuwnej) pięknie uzupełniają klasyczny wystrój. Idealnie pasują do sztukaterii, stiuków czy boazerii angielskiej.

2. Jakie walory ma okleina Duradecor?

Jest odporna na uszkodzenia, ścieranie, uderzenia, wysoką temperaturę oraz łatwa w pielęgnacji (podobnie jak blat laminowany). Wszelkie zabrudzenia zmyjemy z niej przy użyciu detergentów, bez obawy o utratę walorów estetycznych drzwi. W pokoju dziecka sprawdzi się okleina Duradecor Ultramat w kolorze antracytowym – mogąca pełnić funkcję tablicy kredowej. Nie zostają na niej odciski palców.

Okleina Duradecor
Autor: Hörmann Po lewej drzwi z serii BaseLine w okleinie strukturyzowanej Duradecor ze wzorem orzecha, po prawej drzwi z kolekcji ConceptLine w okleinie strukturalnej Duradecor w kolorze antracytowym.

3. Które drzwi są szczególnie polecane?

Spośród modeli drewnianych firmy Hörmann wyróżnia się seria ConceptLine – nagrodzona Złotym Medalem MTP targów Budma 2018 za jakość i ciekawe możliwości indywidualnej aranżacji. Drzwi z tej linii pozwalają na łączenie faktur i barw zgodnie z naszym gustem. Zestawiając jeden z trzech rodzajów powierzchni (ultramatowej, błyszczącej lub strukturalnej) z kolorem białym, jasnoszarym lub antracytowym – możemy uzyskać niepowtarzalny efekt, który podkreśli elegancki styl nowoczesnych wnętrz.

Drzwi wewnętrzne
Autor: Hörmann Elegancki, minimalistyczny model DesignLine Plain 14-7 (na zdj.) pokryto okleiną Duradecor, która swoją trwałością dorównuje blatom kuchennym. Jest szczególnie odporna na uderzenia, zabrudzenia i zadrapania (ważne, gdy w domu jest zwierzak!).