Bezpieczne mieszkanie czyli jak nie paść ofiarą złodzieja. Porady byłego włamywacza!

2024-04-08 12:15

Czy istnieje sposób, aby skutecznie zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem? Jak się okazuje jest kilka prostych i skutecznych metod, które mogą uchronić nasze mieszkanie przed włamaniem. Opowiedział o nich były włamywacz. Sprawdźcie koniecznie!

Bezpieczne mieszkanie czyli jak nie paść ofiarą złodzieja. Porady byłego włamywacza!
Autor: Thinkstockphotos.com

Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie mieszkania przed kradzieżą. Są jedynie metody, które w skuteczny sposób mogą odstraszyć złodzieja, a jak wiadomo czas działa na naszą korzysć. Im dłużej trwa włamywanie, tym większa szansa, że złodziej zostanie zauważony. Do najpopularniejszych rozwiązań antywłamaniowych należą drzwi, okna i rolety antywłamaniowe, zamki z atestem i oczywiście alarmy.

Jak się okazuje jest jeszcze kilka innych sposobów na zabezpieczenie mieszkania, które są znacznie tańsze niż te prezentowane wyżej. Jednym z nich są automatyczne włączniki światła, których powinniśmy używać podczas naszej nieobecności. Dzięki nim co jakiś czas w pokoju czy kuchni zapala się światło, sprawiając wrażenie, że w domu ktoś jest obecny. Są one niedrogie, ich koszt to od 20 zł do 50 zł. Jeśli nasz dom jest obserwowany, złodziej może być skutecznie wprowadzony w błąd. Kolejnym prostym sposobem na ochronę antywłamaniową jest instalowanie klamek do drzwi i okien z władkami. Zamknięcie okna na klucz sprawia, że nie można go otworzyć od zewnątrz, co przy tradycyjnych klamkach dla złodzieja jest bardzo proste.

Były włamywacz Marek Ksieniewicz opowiedział o technologiach z jakich korzystają złodzieje. Jednocześnie wspomiał o kilku prostych sposobach na skuteczne zabezpieczenie mieszkania: Pamiętając lata kiedy kradłem, wykorzystywałem nieuwagę, niezdarność i gapiostwo innych ludzi. Trzeba myśleć, co się robi. Ludzie fundują sobie drogie domy, ale nie kupują drobnych rzeczy, które te domy mogą zabezpieczyć. Zobaczcie jakie zachowania ludzi sprzyjają złodziejom?