Zapomnij o domestosie. Włóż ząbek czosnku do toalety na noc

2022-10-13 14:46

Czosnek to naturalny antybiotyk, który od wieków stosowany jest w leczeniu wielu schorzeń. Niewiele osób wie, że ten pogromca bakterii i drobnoustrojów doskonale sprawdza się również w… czyszczeniu toalety.

czosnek
Autor: getty images

Wrzuć czosnek do sedesu

Do odkażania toalety zazwyczaj stosujemy środki chemiczne zakupione w sklepie. Jeśli jednak chcemy uniknąć używania silnej chemii, zaoszczędzić i odkazić toaletę w bezpieczny, przyjazny dla środowiska i naszego zdrowia sposób – zainwestujmy w… czosnek!

Wystarczy, że obierzemy kilka ząbków czosnku (2-3 większe wystarczą) i wrzucimy je na noc do sedesu, a rano spłuczemy wodę. To ważne, by nie korzystać z toalety przez noc – w innym przypadku należy wrzucić nowe ząbki do muszli. Czosnek musi moczyć się w toalecie przynajmniej przez kilka godzin.

Ten prosty trik pozwala zdezynfekować sedes i wytępić bakterie oraz zarazki, których w muszli jest mnóstwo! To taki naturalny domestos, tylko że jest dużo tańszy i nie podrażnia skóry.

Jak działa patent z czosnkiem? Wszystkiemu „winna” jest allicyna, substancja występująca w czosnku. Allicyna wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze.

Herbata z czosnkiem – wyższy poziom czystości

Sam czosnek wrzucony na noc do toalety potrafi zdziałać cuda, jeśli będziemy pamiętać, by ten patent stosować dwa razy w tygodniu.

Innym sposobem, który oprócz zabicia wirusów i bakterii, pomoże pozbyć się żółtego osadu i kamienia z wnętrza muszli, jest herbata z dodatkiem czosnku.

By przygotować miksturę, wystarczy zagotować 2 szklanki wody z 3 dużymi, obranymi ząbkami czosnku. Następnie do czosnkowego wrzątku dodajemy 2 torebki herbaty i zostawiamy na chwilę, by się zaparzyły. Herbata nie powinna być zbyt mocna.

Gdy mikstura trochę przestygnie, wlewamy ją do muszli, pamiętając o opłukaniu wszystkich zakamarków i zagłębień. Zostawiamy na noc i spłukujemy wodę dopiero rano.

Resztki osadu można usunąć szczotką. W przypadku silnych zabrudzeń, warto czynność powtarzać przez kilka kolejnych nocy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE