TikTokerka pokazała swój sposób na usuwanie kurzu. Internauci nie są przekonani

2023-02-23 13:08

TikTok to prawdziwa skarbnica trików ułatwiających sprzątanie. Ostatnio ogromną popularnością cieszy się film, w którym pewna kobieta zdradza swój nietypowy sposób na walkę z kurzem. Potrzebny jest jeden produkt, który większość z nas ma w domu.

kurz
Autor: getty images

Trik z TikToka na usuwanie kurzu

Na profilu użytkowniczki TikToka vicolsfamilyhouse pojawił się jakiś czas temu interesujący film. Kobieta pokazuje w nim, jak za pomocą prostej sztuczki uniemożliwia drobinkom kurzu osiadanie na meblach, blatach i innych domowych powierzchniach.

Co to za sztuczka? To… płyn do zmiękczania tkanin. Na 19-sekundowym filmiku TikTokerka pokazała, jak do pojemnika z wodą wlewa jedną miarkę płynu do zmiękczania tkanin, a następnie płucze w roztworze szmatkę.

Według kobiety przetarcie taką szmatką domowych powierzchni sprawia, że kurz gromadzi się na nich dużo wolniej, niż gdybyśmy użyli zwykłej wody.

Internauci są podzieleni

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy – część z internautów chwali oryginalną metodę i zarzeka się, że stosowanie płynu zmiękczającego nie tylko działa, ale „czyni cuda” i przy tym pięknie pachnie.

Inni komentujący są sceptycznie nastawieni do tej metody. Wskazują m.in. na lepiące się powierzchnie czy niebezpieczeństwo uszkodzenia drewna przy regularnym kontakcie z płynem zmiękczającym.

Część internautów zastanawia się, dlaczego autorka filmu wybrała akurat płyn do zmiękczania tkanin. Było to najprawdopodobniej motywowane właściwościami detergentu.

Jak wyjaśnia w komentarzu jeden z użytkowników, płyn do zmiękczania tkanin tworzy na powierzchni ubrania (w tym przypadku mebla) warstwę wosku, po którym ślizgają się drobinki kurzu i pyłu, nie przywierając do niego na stałe.

Czy to działa? Nic nie stoi na przeszkodzie, by tiktokowy patent wypróbować. Jeśli jednak mamy do czynienia z drewnianymi blatami czy meblami, lepiej najpierw przetestować roztwór wody i płynu zmiękczającego na małym fragmencie nawierzchni.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE