Sprytne pomysły na porządek w przedpokoju, garderobie, pokoju dziecka. PORADY i ARANŻACJE

2017-11-06 12:27

W przechowywaniu najważniejsza jest dobra organizacja. Dzięki temu przedpokój zawsze będzie witał ładem i porządkiem, garderoba – nawet mała – bez kłopotu pomieści wszystkie ubrania, dodatki i buty, a pokój dziecka, choćby niewielki, stanie się doskonałym miejscem do nauki, zabawy i wypoczynku dla lokatora, którego potrzeby z roku na rok diametralnie się zmieniają.

System przechowywania do przedpokoju: ład i porządek

Przedpokój to wizytówka domu. Dlatego powinien być urządzony efektownie, ale i funkcjonalnie, tak by zawsze panował w nim porządek. Z systemami przechowywania marki Elfa jest to możliwe nawet na małej przestrzeni.

Do wyboru mamy system półek Elfa, mocowanych na pionowych szynach przykręconych do ściany, oraz system wieszany Elfa; w tym drugim przypadku do ściany wystarczy przprzymocować jedną poziomą listwę, a pozostałe elementy można dodawać do niej w dowolny sposób i to bez użycia narzędzi. Z bogatego asortymentu elementów i akcesoriów swobodnie wybieraj półki, kosze, drążki i wieszaki, by stworzyć przestrzeń dla kurtek i płaszczy, butów oraz dodatków – czapek, szalików, rękawiczek i parasoli.

W przedpokoju zaprojektowanym z Elfą znajdzie się miejsce na drobiazgi, jak klucze, komórka, okulary i portfel. Już nigdy więcej nie będzie trzeba tuż przed wyjściem szukaćich po całym mieszkaniu. Na te drobiazgi przewidziany jest pojemnik boczny lub wieszak boczny, które wystarczy zaczepić na krawędzi wspornika półki.

Jeśli masz mały przedpokój, wykorzystaj drugą stronę drzwi. Po prostu zamocuj szynę pionową i umieść na niej kosz na szynie. Możesz tam przechowywać czapki, rękawiczki i inne rzeczy, które przydają się w holu. A jeśli z kolei jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego przedpokoju – możesz zabudować go modułami Elfa z suwanymi drzwiami. Dzięki temu szafa w holu stanie się przestrzenią niemal garderobianą – ukryjesz w niej nie tylko kurtki i płaszcze, ale też ubrania, dodatki i buty.

System przechowywania do garderoby: miejsce na wszystko

Aby garderoba – mała lub duża, urządzona w osobnym pomieszczeniu albo w niewielkiej wnęce lub w szafie z drzwiami przesuwnymi – była funkcjonalna i rzeczywiście pojemna, na etapie projektowania jej warto zastosować się do kilku zasad.

Półki na ogół montuje się w odstępach 35 cm, warto jednak zmierzyć garść wybranych rzeczy o odstających gabarytach, mniejszych (np. pudełka na biżuterię i inne drobiazgi) oraz większych (np. buty z wysokimi cholewami) od pozostałych. Dzięki temu w układzie półek znajdzie się miejsce dla wszystkiego, co chcemy tam przechowywać.

Aby ubrania nie gniotły się, zamiast jednego drążka na koszule, marynarki, żakiety i płaszcze warto wprowadzić do garderoby dwa, jeden po drugim. Rozwieszone luźniej, zachowają odpowiednią formę. Warto przypomnieć, że koszula czy marynarka zajmuje ok. 80 cm wysokości szafy, a dla płaszczy czy sukienek powinniśmy zarezerwować 150 cm.

Również koszulki i swetry będą się lepiej prezentowały, jeśli zamiast w wysokie stosiki, będziemy je trzymali w słupkach po dwa, trzy czy cztery sztuki. Dobrze wykorzystamy przestrzeń, jeśli zamiast na półkach – będziemy je przechowywać w wysuwanych płytkich (do 20 cm) koszach.

Z natury rzeczy większość z nas z czasem obrasta w przedmioty. Aby jednak te rzadziej używane albo trzymane wyłącznie z sentymentu nie zabierały miejsca w przestrzeni, do której mamy najwygodniejszy dostęp, powkładajmy je do pudeł, na które przeznaczymy najwyższą półkę – zamontowaną np. 45 cm pod sufitem.

 

garderoba Elfa

Autor: Materiały prasowe ELFA

Kosze: garderoba Elfa. Do przechowywania t-shirtów i topów idealnie nadają się przezroczyste kosze - szuflady.

Przy tym wszystkim warto pamiętać, że w systemach garderoby Elfa mamy możliwość regulowania odstępów między półkami i to w dowolnym momencie – dzięki temu zawsze można dostosować układ półek do zmieniających się potrzeb. Ideą produktów Elfa jest możliwość swobodnego komponowania pojedynczych elementów, takich jak kosze, półki i wieszaki, co pozwala na tworzenie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Garderoba kobiety musi pomieścić więcej rzeczy niż ta należąca do mężczyzny – od codziennych ubrań po stroje na specjalne okazje. Czapki i torby warto umieścić na półkach na górze, a na dole zrobić miejsce dla półki lub drążka na buty (doskonałego zwłaszcza dla obuwia na obcasie). Pomiędzy możesz przechowywać bluzki, koszule, spódnice, spodnie i topy. Wybierając system przechowywania Elfa mocowany do ściany, możesz zwolnić wiele miejsca na podłodze. Dzięki temu ułatwisz sobie sprzątanie.

Dodatkowe miejsce na drobne przedmioty można wygospodarować używając haczyków, pojemników i wieszaków bocznych, wieszaków na paski i apaszki. Te elementy garderoby Elfa są łatwe w montażu, a dają elegancki i wygodny system do przechowywania drobnych i delikatnych przedmiotów.

W garderobie mężczyzny powinien się znaleźć wygodny wysuwany wieszak na spodnie – o kształcie przypominającym ogromny grzebień. Niezbędny będzie także mały wieszak na krawaty, dbający o to, by się rozprostowały po każdym użyciu. Świetnie sprawdzi się tu także dodatkowe miejsce do przechowywania drobiazgów takich jak spinki do koszul. Pamiętając o tym, warto wyposażyć męską garderobę w uniwersalne pojemniki z przegródkami.

System przechowywania do pokoju dziecka: na miarę zmieniających się potrzeb

W pokoju małego dziecka czy przedszkolaka system przechowywania marki Elfa świetnie posłuży do uporządkowania ubranek z jednej strony, a zabawek – z drugiej. W ten sposób zaspokojone zostaną i praktyczne potrzeby dziecka, i estetyczne oczekiwania rodziców. Niezastąpione okażą się tu pudła oraz funkcjonalne wysuwane kosze.

 

W pokoju ucznia czy nastolatka z kolei niezbędne jest stworzenie dobrych warunków do przechowywania książek i innych pomocy naukowych. Podręczniki zmieszczą się na półkach, a na drobne akcesoria najlepsze będą wysuwane kosze z siatki Mesh. Niewielkie, 8-centymentrowe koszyki pomieszczą przybory do pisania, większe – choćby zeszyty, gry czy przedmioty związane z hobby.

Ponieważ elementy systemu Elfa wspierają się na szkielecie z przyściennych pionowych i poziomych listw, mmożna dowolnie je kształtować, a w razie potrzeby dodawać kolejne półki i kosze. Innymi słowy taki system przechowywania może rozwijać się i zmieniać razem z jego użytkownikiem.

Świetlista kuchnia. Urządzamy nowoczesną kuchnię z jadalnią

Autor: Monika Lewandowska/Phototapeta

Przy owalnym, białym stole właściciele zasiadają do obiadów i kolacji. Lekkości i oryginalności dodaje pomieszczeniu biała podłoga, na której przejście ze strefy kuchennej do jadalnej akcentują szare pasy

Elfa – sprytne przechowywanie

 

Nie ma nic przyjemniejszego niż zorganizowana przestrzeń w domu. Kiedy wszystko jest na swoim miejscu, możemy zająć się tym, co nas cieszy. Witamy w naszym świecie, gdzie wszystko jest uporządkowane. Od ponad 65 lat opracowujemy, produkujemy i dostarczamy Państwu rozwiązania w zakresie przechowywania. Na przechowywaniu znamy się jak nikt inny, chętnie więc podzielimy się naszą wiedzą! Przez lata produkty Elfa były wielokrotnie kopiowane, co tylko dowodzi, że nasza marka cieszy się wielkim powodzeniem i szacunkiem. Ale oryginał jest tylko jeden – Elfa! Już w latach 50. XX wieku wyprodukowaliśmy nasz pierwszy kosz. Dzisiaj mamy w ofercie ponad 500 produktów, które razem dają nieskończone możliwości przechowywania.

 

Więcej na www.elfa.pl