Sortowanie śmieci w kuchni. Jak zorganizować domowy recycling?

2017-12-07 9:40

Kosz na śmieci tradycyjnie trzymamy w szafce pod zlewem, tam więc też lokują się domowe sortowniki śmieci. Bywają zorganizowane lepiej lub gorzej, ale tylko system sortowania odpadów marki pozwala w pełni zapanować nad powstającymi w kuchni śmieciami.

Sortownik śmieci w szafce

Jednym z takich systemów domowego recyclingu jest Ninka 1dwa3. System montowany jest na prowadnicy; dzięki temu można go instalować nie tylko pod komorą zlewozmywaka, ale także w zwykłej szafce kuchennej. Zawiera wymienne pojemniki różnej wielkości, do aranżowania według bieżących potrzeb. Każdy element sortownika jest autonomiczny i posiada składany uchwyt. Zamontowanie pojemników na prowadnicy powoduje, że wysuniesz je poza obrys szafki i z łatwością opróżnisz. Pokrywa sortownika może służyć jako dodatkowa półka na środki czystości.

Sortownik śmieci w szufladzie

System Ninka 1dwa4 montowany jest na dnie szuflady. Po jej otwarciu sortowniki wyjeżdżają razem z nią. System tworzy zestaw od 2 do 6 przykrywanych pojemników różnej wielkości. Dno szuflady wyposażone jest w specjalne wypustki zapobiegające przesuwaniu się pojemników.

Pojemnik na odpady biodegradowalne

Posiłki często przygotowujemy w pośpiechu i równie szybko chcemy po nich posprzątać. Pomocny okaże się tutaj zamykany pojemnik na odpady organiczne BioBoy. Jest funkcjonalny i niezwykle wygodny. Posiada praktyczny zaczep umożliwiający zamontowanie go na froncie szafki lub szuflady, tuż pod kuchennym blatem. Dzięki temu po skończonej pracy odpadki można zsunąć z blatu bezpośrednio do wiszącego pojemnika.

BioBoy ma pojemność 4 litrów i jest zaopatrzony w pokrywę, dzięki której nieprzyjemne zapachy nie wydostają się na zewnątrz. Jest też łatwy do utrzymania w czystości. Założenie go pod blatem lub zdejmowanie odbywa się bardzo szybko, a wysokiej jakości tworzywo, z którego został wykonany, pozwala na mycie go w zmywarce. To bardzo praktyczne rozwiązanie można zastosować w każdej kuchni.

Sortowniki odpadów otwierane... kolanem

Dostępu do sortownika często potrzebujemy wówczas, gdy mamy ręce ubrudzone lub mokre. Aby nie zostawiać brudnych śladów na froncie szafki, możemy zamontować system Push to Open. Dzięki niemu nawet lekkie pchnięcie drzwiczek szafki  kolanem spowoduje ich delikatne uchylenie.