Przyjemne sprzątanie. Sprzęty, które ułatwiają porządki

2018-11-01 5:00
Przyjemne sprzątanie. Sprzęty, które ułatwiają porządki
Autor: materiały prasowe Electrolux PureF9 łączy w sobie zalety wygodnego odkurzacza pionowego z mocą i możliwościami odkurzaczy tradycyjnych.

Dzięki urządzeniom z innowacyjnymi funkcjami sprzątanie mieszkania z przykrego obowiązku staje się niemalże przyjemnością. Sprzęty takie jak odkurzacze czy roboty sprzątające pomagają nam uporać się z kurzem czy zabrudzeniami na podłodze szybko i bez wysiłku.

Tradycyjne odkurzacze mają coraz większą konkurencję w postaci odkurzaczy pionowych i robotów sprzątających. Nic dziwnego – odkurzanie podłogi przy ich użyciu jest proste i nie wymaga dużego wysiłku. Nie bez znaczenia jest fakt, że urządzenia te są coraz bardziej przystępne cenowo.

Odkurzacz pionowy, czyli wygodna alternatywa tradycyjnego odkurzacza

Odkurzacz pionowy to urządzenie, które zawsze możemy mieć pod ręką, aby na bieżąco pozbywać się kurzu i paprochów pojawiających się na podłodze. Warto wybrać model bezprzewodowy, z akumulatorem i bazą do ładowania zainstalowaną np. w szafie, w której go przechowujemy. Kupując taki odkurzacz koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jaką powierzchnię jest w stanie odkurzyć i jak długo może działać na jednym ładowaniu. Przykładowo w ofercie marki Electrolux znajdziemy model PureF9, który na jednym ładowaniu pracuje aż do 60 minut, w tym czasie możemy posprzątać 180 m2 powierzchni.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest konstrukcja odkurzacza, która ma wpływ na to, jakie powierzchnie będziemy mogli dzięki niemu posprzątać. Model PureF9 jest wyposażony w elektroszczotkę z 10 diodami LED do odkurzania dywanów i podłóg twardych, która skutecznie zbiera wszystkie zanieczyszczenia oraz pyłki – także te w ciemnych, trudno dostępnych zakamarkach. Odkurzacz automatycznie dostosowuje przepływ powietrza i siłę ssania do rodzaju odkurzanej powierzchni, co zapewnia komfortowe odkurzanie zarówno na dywanach, jak i podłogach twardych (panele, parkiet, płytki). Zwrotność do 180° zapewnia płynne manewrowanie urządzeniem, a przesuwany mechanizm pozwala na efektywne i ergonomiczne odkurzanie wszędzie tam, gdzie odkurzacz tradycyjny nie ma dostępu. Ułatwia to także wbudowany, wyciągany, elastyczny wąż (przypominający te, które mają tradycyjne odkurzacze). Doskonale sprawdzi się jako odkurzacz ręczny do usuwania sierści zwierząt z kanapy czy fotela, a nawet do posprzątania wnętrza samochodu.

Odkurzacz automatyczny. Robot sprzątający do zadań specjalnych

Roboty sprzątające to świetny wybór dla osób, które po prostu nie lubią odkurzać lub mają na tyle dużą powierzchnię mieszkania czy domu, że odkurzanie jest bardzo czasochłonne i męczące. Odkurzacze automatyczne pozwalają niemalże zapomnieć o tym obowiązku. Odkurzacz Pure i9 marki Electrolux sprząta sam, nie trzeba kontrolować jego pracy, wystarczy ustawić program sprzątania (dzięki aplikacji na urządzenia mobilne można to zrobić z dowolnego miejsca za pomocą internetu). Dzięki technologii 3D Vision System skanuje przestrzeń mieszkania w trzech wymiarach i planuje swoją trasę odkurzania tak, aby swobodnie pokonywać przeszkody lub je omijać. Ponadto urządzenie automatycznie rozpoznaje powierzchnię i dostosowuje do niej tryb pracy, aby idealnie posprzątać zarówno podłogi twarde, jak i dywany czy wykładziny. Dzięki rozwiązaniu ClimbForceDrive™ bez trudu pokonuje też progi i inne przeszkody o wysokości maksymalnie 2,2 cm.

Decydując się na zakup odkurzacza automatycznego warto zwrócić uwagę na jego kształt i układ szczotek – od tego zależy, czy dotrze do trudno dostępnych miejsc i odkurzy wszystkie kąty. Trójkątny Pure i9 gwarantuje efektywne odkurzanie nawet w trudno dostępnych zakamarkach. Ponadto dzięki inteligentnemu systemowi doładowywania i wznawiania pracy odkurzacz Pure i9 sam powraca do stacji ładowania, gdy jest to konieczne, a po doładowaniu wznawia czyszczenie w miejscu, w którym je wcześniej przerwał.

Zmywarka, która dba o Twoje plecy!

dyby przeprowadzić ankietę, jak użytkownicy zmywarek oceniają ich przydatność w codziennej pracy w kuchni, z pewnością większość osób (jeśli nie wszystkie) zgodziłaby się, że są one niezastąpioną pomocą w kuchni. Jeśliby jednak zadać pytanie, ilu użytkowników lubi codzienne wstawianie do niej naczyń (i potem, po ich umyciu, wyjmowanie), liczba pozytywnych odpowiedzi znacznie by zmalała. Główny powód? Męczące schylanie się w trakcie załadowywania zmywarki, zwłaszcza dolnego kosza, a także powtarzanie tych „ćwiczeń” po zakończonej pracy urządzenia.

W zmywarce Electrolux ComfortLift ten problem nie istnieje. Wyeliminowano go właśnie dzięki patentowi, jakim jest podnoszony dolny kosz. Łatwo i płynnie można go wysunąć i jednym ruchem ręki unieść na taką wysokość, by nie schylając się, mieć do naczyń łatwy dostęp.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Electrolux, www.electrolux.pl