Prawidłowa pielęgnacja sztućców: poradnik pani domu

2016-12-12 7:43
Sztućce Amefa
Autor: Mat. prasowe: AMEFA Sztućce ze stali nierdzewnej są trwałe i eleganckie. Można je myć w zmywarce.

Sztućce są niezbędne każdego dnia. Warto o nie prawidłowo dbać, by służyły jak najdłużej i zachowały ładny wygląd. Jak myć sztućce: poradnik pani domu.

Mistrzostwo w kuchni wymaga doskonałych narzędzi. Dlatego Amefa oferuje bogaty wybór sztućców i noży kuchennych, które świetnie sprostają każdemu zadaniu. Bez względu na to, czy jesteś debiutantem, czy doświadczonym szefem kuchni, nasze produkty sprawią, że przygotowanie posiłków stanie się przyjemnością! Odpowiednio dobrane sztućce będą piękną ozdobą nakrycia stołu. Podpowiadamy, jak je prawidło myć, by zachowały ładny wygląd jak najdłużej.

Jak myć sztućce i noże ze stali nierdzewnej

Jakość jest dla nas wartością priorytetową. Sztućce i noże kuchenne Amefa są wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która gwarantuje doskonałą ochronę antykorozyjną (odporność na rdzę), dzięki temu można je myć w zmywarce. Ponadto stal nierdzewna nie przyjmuje tak łatwo plam jak inne metale. Mimo że większość nowych sztućców można myć w zmywarce, jednak najlepszą metodą czyszczenia sztućców, która gwarantuje ich długotrwały piękny wygląd, jest mycie ręczne z zastsowaniem delikatnego detergentu.

Sztućce Amefa
Autor: Mat. prasowe: AMEFA Sztućce i noże kuchenne najlepiej jest myć ręcznie, używając delikatnych detergentów. Pamiętaj, by nie moczy sztućców zbyt długo.

W celu utrzymania sztućców w jak najlepszym stanie i uniknięcia ich odbarwienia, zalecamy następujące środki ostrożności:

  • Każdy produkt należy umyć przed pierwszym użyciem.
  • Sztućce należy wypłukać pod bieżącą wodą od razu po użyciu, ponieważ niektóre pozostałości po jedzeniu takie jak sól, osady wapienne czy ocet mogą powodować powstawanie plam lub wżerów korozyjnych. Podobny problem może pojawić się na skutek nadmiaru użytych detergentów lub ich niedokładnego spłukania podczas mycia sztućców.
  • Przed włożeniem do zmywarki zawsze należy zawsze opłukać sztućce z resztek jedzenia.
  • Ponieważ podczas procesu zmywania w zmywarce, istnieje duże ryzyko wystąpienia «korozji kontaktowej» (spowodowanej przez kontakt różnych rodzajów metalu), dlatego radzimy umieszczać noże, widelce i łyżki w oddzielnych przegródkach. Najlepiej nie myj sztućców zrobionych z dwóch różnych materiałów - metale reagują ze sobą i się odbarwiają.
  • Noże należy wkładać do zmywarki ostrzem do dołu.
  • Dobierając ilość detergentu do mycia należy stosować się do zaleceń jego producenta. Nie należy stosować zbyt dużej ilości płynu lub środka do płukania, z uwagi na ich korozyjne właściwości przy dużym stężeniu.
  • Sztućce powinny być wyjęte ze zmywarki od razu po zakończeniu zmywania oraz osuszone suchą i miękką ściereczką.
  • Nigdy nie należy pozostawiać noży przez dłuższy czas w wodzie.
  • Nie należy pozostawiać sztućców na noc w wilgotnym miejscu.
Sztućce Amefa

Autor: archiwum

Sztućce firmy Amefa: gwarancja jakości

 

Wszystkie produkty Amefa są produkowane z najwyższą dbałością i poddawane są rygorystycznym testom kontroli jakości. Amefa gwarantuje najwyższą jakość produktów, które są objęte wieczystą gwarancją na wady materiałowe i wykonawcze. Gwarancja nie obejmuje zużycia oraz uszkodzeń powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania lub wadliwej konserwacji produktu.

 

Sztućce Amefa
Autor: Mat. prasowe: AMEFA

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amefa. Wszystkie osoby zainteresowane pięknymi  sztućcami zapraszamy do odwiedzenia sklep.amefa.pl. Oprócz najnowszych kolekcji sztućców jest tu także mnóstwo ciekawostek o tej stołowej biżuterii.