Pozbądź się rybików w jedną noc. Wystarczy produkt, który na pewno masz w kuchni

2022-10-12 10:14

Rybiki to małe, srebrne owady, które czasem możemy zauważyć w łazience lub kuchni. Pojedyncze sztuki są nieszkodliwe, ale gdy się rozmnożą mogą stać się uciążliwymi lokatorami. Na szczęście istnieje prosty sposób, by szybko pozbyć się rybików z mieszkania. Wystarczy jeden produkt.

rybiki
Autor: getty images

Skąd się biorą rybiki w domu?

Rybiki występują na całym świecie, chociaż szczególnie upodobały sobie kraje tropikalne – nic dziwnego, w końcu te niewielkie posrebrzane owady najlepiej czują się w środowisku ciepłym i wilgotnym. Takie warunki wabią je właśnie do naszych łazienek i kuchni.

Można być prawie pewnym, że słabo wentylowane mieszkania o wysokiej wilgotności prędzej czy później zostaną nawiedzone przez rybiki cukrowe.

Warto więc zadbać o regularne wietrzenie mieszkań i odpowiednią wentylację łazienek oraz kuchni. Nie zapominajmy też o dokładnym sprzątaniu – szczególnie w zakamarkach kuchenno-łazienkowych, m.in. w okolicach kratek wentylacyjnych, w szafkach pod zlewem i w miejscach, gdzie przechowywana jest żywność zawierająca cukier (rybiki to łakomczuchy i uwielbiają słodkie rzeczy).

Jak się pozbyć rybików cukrowych?

Istnieje kilka sposobów, by pozbyć się nieproszonych gości o srebrnych pancerzach. Zanim uciekniemy się do chemicznych środków (mogą być przydatne w walce z dużą kolonią rybików), wypróbujmy prosty trik z tekturą i miodem.

By stworzyć taką słodką-pułapkę na rybiki, wystarczy posmarować kawałek tektury (lub pudełeczko po zapałkach) miodem i zostawić na noc w łazience. Zwabione zapachem słodkości, a także swoim drugim przysmakiem – celulozą, rybiki wejdą na klejącą się powierzchnię i zostaną unieruchomione.

Jeśli chcemy odstraszyć rybiki lub wypłoszyć je z łazienki bądź kuchni, dobrym pomysłem jest stosowanie domowych środków czyszczących na bazie octu lub z domieszką olejku lawendowego. Rybiki bardzo nie lubią intensywnych zapachów.

Możemy też wylać na spodek lub zakrętkę od słoika ocet albo olejek lawendowy i rozstawić w różnych miejscach w łazience.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE