Kupiła nową pralkę, ale pleśń i tak się pojawiła. Znalazła jednak na to niezawodny patent

2023-02-02 13:45

Jedna z użytkowniczek grupy na Facebooku “Mums Who Clean” postanowiła podzielić się swoją historią z innymi i szybko sprawdzić im pralki. Kobieta przyznała, że była w szoku, kiedy zajrzała do swojej i znalazła w niej pleśń. Jej urządzenie było stosunkowo nowe, więc według niej to nie powinno mieć miejsca!

Pleśń w pralce
Autor: Getty Images/Iuliia Mikhalitskaia

Pleśń w nowej pralce? To możliwe!

“Właśnie zauważyłam, że w mojej nie tak znowu starej pralce pojawiła się pleśń. Wydawało mi się, że jestem ostrożna. Po każdym praniu zostawiałam otwarte drzwiczki, a oprócz tego czyściłam ją octem oraz sodą oczyszczoną. Musiała zapleśnieć, kiedy wyjechaliśmy na Boże Narodzenie i nie było nas w domu” - napisała kobieta na Facebooku.

Pleśń w pralce
Autor: Getty Images/Iuliia Mikhalitskaia

Jak usunąć pleśń z pralki?

Kobieta poprosiła o rady, jak pozbyć się pleśni z pralki. 

“Cokolwiek zrobisz, nie zdejmuj gumowej uszczelki, bo nigdy jej nie założysz! Nawet mechanik nie mógł sobie z tym poradzić.”

Większość rad opierała się na tym, by dokładnie spryskać gumę środkiem przeciw pleśni i zostawić go tak na noc. Niektóre z kobiet radziły, by z kolei namoczyć w nim ręczniki papierowe, a następnie wetknąć je pod uszczelkę i również pozostawić tam na kilka godzin. Inne zalecały, aby najpierw uszczelkę popsikać olejkiem goździkowym.

Nota bene, olejki zapachowe do domu można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nie tylko sprawiają, że wnętrze pięknie pachnie, ale mogą też dezynfekować powietrze!

Następnie, według nich, należy wyjąć ręczniki, wyrzucić je do kosza, a potem włączyć pustą pralkę na jeden cykl prania. 

Przeczytaj również:

Źródło: thesun.co.uk