Koniec z brudną mikrofalą! Jeden tani gadżet zadba o jej czystość i poprawi smak potraw

2023-02-07 13:06

Wyobraź to sobie. Podgrzewasz jedzenie w mikrofali, a jej ścianki pozostają czyste. Nie musisz więc tracić czasu i energii na sprzątanie. Życie jest piękne. Taka wizja może być twoją codziennością. Wystarczy jeden niepozorny gadżet, który kupisz za 10 złotych.

kuchenka mikrofalowa
Autor: getty images

Pokrywka do kuchenki mikrofalowej – zalety

Pokrywka do mikrofali, bo o niej właśnie mowa, wykonana jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury. Dobrej jakości pokrywki do kuchenek mikrofalowych potrafią wytrzymać temperaturę nawet 100 stopni.

Pokrywka do mikrofali to świetna opcja z kilku względów. Przede wszystkim przykrywanie potraw w mikrofali plastikową pokrywką sprawia, że grzeją się one szybciej i równomiernie.

Urządzenie pracuje krócej i efektywniej, co przekłada się nie tylko na naszą satysfakcję (dobrze podgrzane jedzenie), ale również na stan licznika (zużywamy mniej prądu).

pokrywka do mikrofali
Autor: IKEA

Podgrzewając potrawy w mikrofali w tradycyjny sposób, większa część wody szybko wyparowuje, przez co jedzenie staje się suche i gumowate. Korzystając z pokrywki, potrawy nie tracą wody tak szybko, ponieważ para skrapla się na wewnętrznych ściankach pokrywy.

Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakup pokrywki do mikrofali? Jeśli czyszczenie urządzenia oblepionego tłuszczem i brudem nie brzmi zachęcająco – to dzięki podgrzewaniu potraw pod pokrywką ograniczysz porządki do minimum.

pokrywka do mikrofali
Autor: IKEA

Pokrywka chroni mikrofalę przed zachlapaniami, tłustymi osadami i przypaleniami, tworząc naturalną barierę dla brudu. Sama pokrywka jest dziecinnie prosta w utrzymaniu czystości – wystarczy ją opłukać pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego detergentu.

Pokrywkę do mikrofali możemy kupić w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. Bez problemu dostaniemy je – w różnych rozmiarach – w internecie. Ceny wahają się od 10 zł do 20 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE