Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek? Prosta instrukcja

2023-11-09 13:13

Są takie czynności w domu, które wymagają sporego nakładu pracy, by uzyskać pożądany efekt. Jedną z nich jest czyszczenie piekarnika. Ten po kilku użyciach jest w środku zatłuszczony, niejednokrotnie znajdują się w nim przypalone i przyklejone kawałki jedzenia, które trudno usunąć bez agresywnej chemii. Zamiast się męczyć, dowiedz się, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek!

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek?
Autor: Getty Images/Jevtic

Spis treści

  1. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek? Instrukcja
  2. Na czym polega czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki?
  3. Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki. Jak często?

Jeśli twój piekarnik nie jest wyposażony w funkcję pyrolizy i do tej pory musiałeś samodzielnie walczyć z brudem i tłuszczem, spróbuj innego sposobu, który znacznie ułatwi ci życie. 

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki jest nie tylko banalnie proste, ale większość pracy wykona za ciebie sam piekarnik!

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek? Instrukcja

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek? Czy tabletka do zmywarki wyczyści piekarnik? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak! Chemia ukryta w tabletkach do zmywarek potrafi przecież poradzić sobie z najbardziej przypalonym garnkiem, więc to, co znajduje się w twoim piekarniku, niezależnie od tego, jak długo go już nie czyściłeś, nie będzie dla niej żadnym problemem.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek? 

  1. Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki zacznij od nagrzania urządzenia. Nastaw je na temperaturę ok. 100 - 120 stopni Celsjusza.
  2. Kiedy piekarnik będzie się nagrzewać, wlej ok. 2 l wrzątku do naczynia żaroodpornego lub blachy i wrzuć do niego/niej tabletkę do zmywarki.
  3. Naczynie umieść w piekarniku i pozostaw je tam na 2 - 3 godziny.
  4. Po tym czasie wyłącz piekarnik i poczekaj, aż wystygnie.
  5. Gdy minie już ryzyko oparzenia się, wyjmij naczynie z kostką i kilkukrotnie umyj wnętrze piekarnika namoczoną miękką gąbką. Musisz pozbyć się nie tylko resztek brudu, ale też chemii z kostki do zmywarki.

Teraz już wiesz, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek!

DIY: naczynia z terakoty.Jak pomalować zwykłe naczynia, by wyglądały na gliniane?

Na czym polega czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki?

Nie ma w tym żadnej magii! Kiedy kostka rozpuści się w wodzie, a naczynie z takim roztworem zostanie wstawione do piekarnika, to pod wpływem wysokiej temperatury woda zacznie parować i osadzać się na ściankach urządzenia.

Woda rozmiękczy wszystko, co do nich przywarło, a chemia z tabletki zwalczy tłuszcz. Twoim jedynym zadaniem jest umycie i wymiecenie całego brudu z wnętrza piekarnika.

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki ma sporo zalet. Nie tylko nie wymaga twojego wielkiego zaangażowania i użycia siły, ale również nie niszczy wnętrza urządzenia. Gdybyś  chciał usunąć przypalone jedzenie za pomocą szorstkiej gąbki, mógłbyś uszkodzić metalową powłokę, jaka znajduje się w jego wnętrzu.

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki. Jak często?

Skoro już wiesz, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarek, być może zastanawiasz się, jak często możesz przeprowadzać ten proces. Tabletka do zmywarki jest bezpieczna dla piekarnika, więc możesz go w ten sposób czyścić tak często, jak to konieczne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: "Magiczna gąbka": co to jest, jak jej używać, która najlepsza?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieszkanie w kamienicy inspirowane komiksami Marvela. Jest elegancko i... ciemno!

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot? Działał po podłączeniu prądu.
Przedmiot z PRL