Jak usunąć plamy z kremu do opalania? Najskuteczniejsze domowe sposoby

2024-05-09 15:07

Kremy do opalania chronią nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Same w sobie są bardzo tłuste i wystarczy chwila nieuwagi, by pobrudzić nimi ubranie, meble czy dywan. Jak domowymi sposobami usunąć plamy po kremie do opalania? Sprawdzamy!

Spis treści

  1. Jak pozbyć się plam z kremu do opalania z ubrań?
  2. Jak usunąć plamę po kremie z filtrem z mebli tapicerowanych?
  3. Plama z kremu do opalania – jak ją usunąć z dywanu?
  4. Jak usunąć plamy z kremu do opalania? Zdjęcia 

Jak pozbyć się plam z kremu do opalania z ubrań?

Usuwając plamę z kremu do opalania, musimy pamiętać, że mamy do czynienia z substancją tłustą, która łatwo wsiąka w materiał. Ważne jest więc, by nie wcierać tłustego kremu w odzież lub ręcznik.

By pozbyć się plamy po kremie do opalania, należy w pierwszej kolejności delikatnie usunąć krem z materiału – można to zrobić przy pomocy ręcznika papierowego lub tępego noża.

Naszym sprzymierzeńcem w walce z tłustą plamą po kremie do opalania będzie płyn do naczyń zmieszany z wodą. Płyn do naczyń to substancja, która doskonale radzi sobie z tłuszczem, dlatego warto po niego sięgnąć, gdy poplamimy ubranie kremem z filtrem.

Na oczyszczoną plamę nakładamy odrobinę płynu do naczyń i przy pomocy miękkiej szczoteczki zamoczonej w wodzie rozcieramy płyn. Nie należy robić tego zbyt mocno i agresywnie, ponieważ można uszkodzić włókna materiału.

Następnie zaplamioną odzież pierzemy w pralce. Jeśli będziemy działać szybko, plama powinna zniknąć bez problemu.

W przypadku białych ubrań doskonale sprawdzi się papka z sody oczyszczonej i odrobiny wody. Po nałożeniu pasty na poplamiony fragment ubrania, zostawiamy ją na 15 minut, a następnie delikatnie usuwamy i pierzemy w pralce.

Soda oczyszczona
Autor: Thinkstockphotos.com Soda oczyszczona ma mnóstwo praktycznych zastosowań w domu, m.in. podczas sprzątania

Jak usunąć plamę po kremie z filtrem z mebli tapicerowanych?

Gdy zdarzy się, że krem z filtrem skapnie na sofę lub fotel, należy działać szybko. Podobnie jak w przypadku ubrań, w pierwszej kolejności trzeba usunąć nadmiar kremu i delikatnie osuszyć plamę.

Jeśli mamy mąkę ziemniaczaną lub sodę oczyszczoną, warto posypać nią zabrudzone miejsce i zostawić na 10-15 minut, a następnie przy pomocy miękkiej szczoteczki ostrożnie usunąć resztki mąki. Plamę warto dokładnie odkurzyć, a jeśli wciąż jest widoczna na tapicerce, warto brudne miejsce potraktować płynem do naczyń i odrobiną letniej wody.

Plama z kremu do opalania – jak ją usunąć z dywanu?

By pozbyć się plamy z kremu do opalania z dywanu niezawodna będzie soda oczyszczona. Wystarczy, że wysypiemy ją na oczyszczoną z nadmiaru kremu plamę i zostawimy na całą noc. Rano resztki sody należy odkurzyć i gotowe! W razie uporczywych plam najlepiej zastosować specjalistyczny środek do czyszczenia dywanów.

Źródło: onet.pl

Jak usunąć plamy z kremu do opalania? Zdjęcia 

DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks