Jak czyścić wannę z hydromasażem?

2008-10-02 2:00

Czyszczenie wanny z hydromasażem: jak dobrze to robić. Wanny z hydromasażem przez specyfikę konstrukcji i różnorodność funkcji, które spełniają, wymagają specjalnego traktowania.

Jak dbać o wannę z hydromasażem?
Autor: Andrzej Szandomirski Jak dbać o wannę z hydromasażem, by dobrze działa i długo nam służyła?

Spis treści

  1. Czyszczenie wanny z hydromasażem
  2. Zobacz też: wanny z hydromasażem - ZALETY i WADY >>>

Wanna z hydromasażem wymaga specjalnej koserwacji i odpowiedniego czyszczenia. Wszystkie wanny z hydromasażem powinny być okresowo dezynfekowane, żeby powstrzymać ewentualny rozwój bakterii i glonów, któremu sprzyja wilgotne środowisko. 

Czyszczenie wanny z hydromasażem

Firmy produkujące wanny z hydromasażem oferują specjalne środki dezynfekujące w postaci płynów lub tabletek. Środek należy dodać do wody w wannie przynajmniej raz na dwa tygodnie i uruchomić hydromasaż na około 15 minut.

Droższe wanny z hydromasażem mają automatyczne systemy dezynfekcji, które uruchamiają się po każdej kąpieli. W wannach z masażem powietrznym kanały powietrzne powinny być przedmuchiwane. Co pewien czas trzeba także usuwać zanieczyszczenia z sitka, przez które pompa zasysa wodę. Wykręcane dysze łatwo oczyścić z kamienia.

Do mycia wanny z hydromasażem używa się delikatnych środków czyszczących, a ewentualne zarysowania akrylu usuwa za pomocą past polerskich.

Zobacz też: wanny z hydromasażem - ZALETY i WADY >>>

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE