Wyposażenie wnętrz: przezroczyste meble do małego mieszkania i nie tylko

2014-09-19 13:35 Sonia Łukomska

Przezroczyste meble? Tak! Zrobione ze szkła lub tworzywa sztucznego idealnie nadają się zarówno do małego mieszkania, jak i industrialnych wnętrz o dużym metrażu. Mogą to być meble do pokoju dziennego, jadalni, a także każdego innego pomieszczenia – wszystko zależy od twojej inwencji! Sprawdź galerię 10 przykładowych aranżacji z użyciem tego elementu wyposażenia wnętrz.

Przezroczyste meble są bardzo efektowne, rozświetlają wnętrza i dodają im świeżości. Pasują zarówno do bardzo nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych pomieszczeń. Najlepiej sprawdzają się jako meble do jadalni, salonu czy sypialni w małych mieszkaniach.

Przezroczyste meble: triki optyczne

Przezroczyste meble są mistrzami w wizualnym oszczędzaniu miejsca – wtapiają się w tło, sprawiając wrażenie prawie niewidocznych. Ze względu na to doskonale nadają się do małych mieszkań. Jeśli szukasz dużego stolika kawowego albo innego rodzaju mebli do pokoju dziennego czy jadalni, które nie zagracą wizualnie przestrzeni, postaw na przezroczysty mebel (lub meble) ze szkła lub tworzywa sztucznego. Ponadto tego typu meble „rozpychają” przestrzeń, dzięki temu, że pozwalają swobodnie przechodzić przez siebie światłu. Z tego powodu polecane są nie tylko do niewielkich mieszkań, ale także do tych mniej nasłonecznionych. Efekt jest niesamowity – wydaje się, że meble „duchy” zabierają mało miejsca, a w rzeczywistości zajmują go tyle samo, co standardowe elementy wyposażenia. W kwestii trwałości krzeseł z tworzyw sztucznych: jeśli używane są tylko do siedzenia, wytrzymują nawet duże obciążenie. Nie wolno jednak na nich stawać ani siadać na poręczach. Tego typu elementy wyposażenia wnętrz nadają się oczywiście również do innych wnętrz – szafa z przezroczystymi frontami w małej sypialni nie przytłacza, w przeciwieństwie do tradycyjnej (zwłaszcza ciemnej). Warto jednak pamiętać, że drzwi, przez które widać zawartość szafy, to rozwiązanie dla dbających o porządek.