Wybieramy lampę do wnętrza. Rodzaje, modele i ceny

2014-10-14 18:53

Wybór odpowiedniej lampy do domu wcale nie jest łatwy. Jest ona jednym z ważniejszych elementów aranżacji pomieszczenia, dlatego ważne aby oprócz funkcji praktycznej, pełniła również rolę dekoracyjną. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy różne rodzaje lamp zgodne z aktualnymi trendami!

Na aranżacje każdego pomieszczenia oprócz wykończenia ścian, podłóg i zakupu mebli składają się również dodatki. To one często decydują o ostatecznym kształcie wnętrza. A jednym z ważniejszych dodatków jest oświetlenie. To lampy tworzą wpomieszczeniach niepowtarzalny klimat i zdobią wnętrze. Zanim zdecydujecie się na konkretny model warto zapoznać się z naszym przewodnikiem i sprawdzić na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lampy?

Ważnym aspektem przy każdym zakupie jest jakość produktu. Warto przyjrzeć się lampie z bliska, sprawdzić jakie światło emituje i czy będzie ono wystarczające do wybranego przez nas pomieszczenia? Przy zakupie oświetlenia zwróćmy uwagę również na maksymalną moc  dozwoloną dla danego modelu lampy. Niektóre żyrandole współpracują jedynie z wybranymi źródłami światła jak: LED-y, halogeny czy świetlówki, dlatego warto sprawdzić czy będzie  nam ono odpowiadało ze względów nie tyle dekoracyjnych, co ekonomicznych (halogeny pobierają znacznie więcej prądu niż pozostałe żarówki). Decydując się na zakup oświetlenia warto wybrać również rodzaj tworzywa, z którego będzie wykonana lampa. Klosz z papieru, sklejki lub lekkiego tworzywa sztucznego nada wnętrzu lekkości. Szkło i ceramika sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, wprowadzając efekt stabilności. Warto pamiętać, aby lamp nie traktować jedynie jako źródła światła, ale zwrócić uwagę również na ich dekoracyjną rolę. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej gotowe pomysły na oświetlenie w mieszkaniu oraz modne lampy wraz z cenami!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE