Vestfrost Art Collection. Wolnostojące lodówki jako dzieła sztuki

2021-02-28 17:49 Barbara Ruppel
Lodówka z serii Vestfrost Art Collection
Autor: materiały prasowe Vestfrost Lodówka z serii Vestfrost Art Collection

Jeśli szukasz niebanalnego rozwiązania do kuchni, uwielbiasz sztukę, żywe kolory i AGD w stylu retro – gwarantujemy, że w lodówkach serii Vestfrost Art Collection zakochasz się od razu. Nowoczesne urządzenie o duńskim rodowodzie ozdobione pracami polskiej malarki to połączenie, obok którego nie da się przejść obojętnie!

A jak to się zaczęło... Lodówka, która zainspirowała Vestfrost Art Collection

Lodówki Art Collection marki Vestfrost to trzy modele inspirowane stylem retro, które zostały ozdobione portretami wybitnych postaci świata sztuki, muzyki i kulinariów. Po raz pierwszy marka Vestfrost zaprezentowała lodówki na targach 4 Design Days w Katowicach, gdzie urządzenia od razu skradły serca konsumentów.

Nic dziwnego... w końcu połączenie modnego kształtu lodówek retro z barwnymi, inspirowanymi pop-artem i impresjonizmem portretami autorstwa Urszuli Clarise to stylistyczny strzał w dziesiątkę. Ale skąd wziął się pomysł na ozdobienie duńskich lodówek twarzą Davida Bowie, Salvadora Dali i Anthony'ego Bourdain?

Lodówka z serii Vestfrost Art Collection
Autor: materiały prasowe Vestfrost Lodówka z serii Vestfrost Art Collection

Wszystko zaczęło się od 28. Finału WOŚP. To właśnie wtedy Vestfrost i Urszula Clarise po raz pierwszy połączyli siły, by stworzyć lodówkę, której licytacja wspomoże Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ten sposób powstało prawdziwe dzieło sztuki – niebieska lodówka retro ozdobiona rysunkiem rakiety i gwiazd. Niedługo po tym, współpraca Marki Vestfrost i Urszuli Clarise zaowocowała kolejnym projektem – i tak narodziła się seria Vestfrost Art Collection.

Jako tło wybrano 3 lodówki retro w kolorach: czerwonym, pomarańczowym i niebieskim. Malarka następnie ozdobiła je kipiącymi energią portretami. Połączenie stylu retro z intensywnymi kolorami i charakterystycznym stylem artystki dało imponujący efekt. Ale chłodziarko-zamrażarki Vestfrost Art Collection to nie tylko estetycznie atrakcyjne urządzenia – ich wyposażenie spełnia najwyższe standardy i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie.

Czerwona chłodziarko-zamrażarka VR-FB373-2E0RD Art Collection marki Vestfrost
Autor: materiały prasowe Vestfrost Czerwona chłodziarko-zamrażarka VR-FB373-2E0RD Art Collection marki Vestfrost

Wybierz idola do swojej kuchni

Wybierając chłodziarkę z serii Vestfrost Art Collection możemy zdecydować się na model:

  • czerwony (VR-FB373-2E0RD) z portretem ikony muzyki, Davida Bowie,
  • pomarańczowy (VR-FB373-2E0OR) z portretem artysty Salvadora Dali,
  • niebieski (VR-FB373-2E0BU) z portretem wybitnego szefa kuchni i restauratora Anthony'ego Bourdain.

Przy tworzeniu kolekcji wykorzystano kultowe modele pochodzące z serii More than Retro, łączące klasyczny styl z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Wolnostojące lodówki Vestfrost Art Collection mogą być ozdobą naszego mieszkania, ale również dobrze będą prezentować się np. w restauracjach, biurach i lokalach użytkowych. Każda z chłodziarko-zamrażarek Vestfrost Art Collection mierzy 190 cm i może pomieścić 324 litry (230 l w chłodziarce i 94 l w zamrażarce).

Niebieska chłodziarko-zamrażarka VR-FB373-2E0BU Art Collection marki Vestfrost
Autor: materiały prasowe Vestfrost Niebieska chłodziarko-zamrażarka VR-FB373-2E0BU Art Collection marki Vestfrost

Podobnie jak pozostałe modele lodówek Vestfrost, także i ta kolekcja wyposażona jest w innowacyjną technologię No Frost Multi, która zapobiega tworzeniu i osadzaniu się szronu na półkach i produktach spożywczych, a także równomiernie rozprowadza chłodne powietrze po całym wnętrzu. No Frost Multi błyskawicznie usuwa ciepłe powietrze z wnętrza urządzenia i nadmuchuje chłodne, co ma szczególne znaczenie dla ochrony żywności – zwłąszcza gdy często otwieramy i zamykamy drzwi lodówki.

Ponadto, w lodówkach Vestfrost Art Collection zastosowano system Ion Tech, który rozprowadza po wnętrzu urządzenia jony ujemne, neutralizując nieprzyjemne zapachy i oczyszczając powietrze.

Z nieprzyjemnymi zapachami w szufladach chłodziarki walczy natomiast filtr Maxi Fresh, który eliminuje etylen uwalniany przez owoce i warzywa podczas ich dojrzewania. Oprócz neutralizacji przykrych zapachów filtr wydłuża świeżość i żywotność owoców oraz warzyw znajdujących się w szufladach.

Chłodziarko-zamrażarki Vestfrost Art Collection wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED są sterowane elektronicznie. Liczne półki, szuflady, pojemniki i uchwyty na butelki ułatwiają organizację i przechowywanie produktów w lodówce. Na szczególną uwagę zasługuje składana półka teleskopowa, po złożeniu której możemy bez problemu schować do chłodziarki wysoki garnek lub karton.

Produkty z serii Vestfrost Art Collection to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki, dobrego designu i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Więcej o serii Vestfrost Art Collection na stronie https://vestfrosthome.eu/

Pomarańczowa chłodziarko-zamrażarka VR-FB373-2E0OR Art Collection marki Vestfrost
Autor: materiały prasowe Vestfrost Pomarańczowa chłodziarko-zamrażarka VR-FB373-2E0OR Art Collection marki Vestfrost

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021