Trendy kawowe 2021. Co nowego wśród ekspresów?

Ekspres do kawy Jura E8 (EB)
Autor: Jura, materiały prasowe Ekspres do kawy Jura E8 (EB)

Na początku roku zawsze wypatrujemy trendów, które określą smak i barwę kolejnych miesięcy. Warte uwagi nowości przynosi również segment ekspresów do kawy. Tu, gdzie innowacje technologiczne spotykają się ze światowej klasy designem, a wyśrubowane oczekiwaniami kawoszy z potrzebami estetycznymi miłośników piękna, trendy przedstawiają się zawsze niezwykle interesująco. Oto one.

Trend 1: Piękniej! Kawa w nowych kolorach

Ten aromatyczny napar kojarzy się z głęboką czernią, choć za sprawą różnych dodatków z mlekiem mieni się całym bogactwem barw o różnym nasyceniu – aż po odcienie bieli. W ślad za apetytami kawoszy, a także osób, które pilnie śledzą najnowsze tendencje w designie, szwajcarska firma Jura rozwija wobec tego ofertę urządzeń w efektownych i modnych kolorach.

Jej flagowy model E8 w nowej wersji EB jest teraz dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Piano White, Moonlight Silver oraz Dark Inox. Dzięki temu ekspres gładko wpisze się w wystrój kuchni, jadalni czy salonu o dowolnej stylistyce. Albo – na zasadzie kontrastu – wyróżni się, by zagrać w aranżacji wnętrza pierwszoplanową rolę.

Kultowy model ekspresu Jura E8 w nowej odsłonie
Ekspres automatyczny Jura

Autor: materiały prasowe Jura

Ekspres automatyczny Jura E8 (EB)

Ekspres E8 marki Jura to flagowy produkt szwajcarskiej firmy, który podbił serca tysięcy osób na całym świecie. Ten kultowy model, w ulepszonej formie, wyposażony w najnowocześniejsze funkcje wraca – i to w trzech wersjach kolorystycznych: Piano White, Moonlight Silver oraz Dark Inox. Co ma do zaoferowania ekspres Jura E8 (EB)? Kawoszy na pewno ucieszy możliwość przygotowania aż 17 specjałów kawowych, w tym aromatycznego espresso, lekkiego cappuccino czy modnego cortado! Osobom lubiącym delikatne, długo parzone napoje kawowe na pewno posmakują kawy Barista i Lungo Barista. Natomiast funkcja ExtraShot, w którą został wyposażony ekspres Jura E8 (EB), pozwoli dodać więcej mocy i intensywności kawom takim jak flat white, cappuccino czy latte macchiato. Przy takim bogactwie wyboru, każdy miłośnik kawy, niezależnie od preferencji czy potrzeb znajdzie coś dla siebie.

Trend 2: Łatwiej! Bogatsza paleta smaków na skinienie

Książki nie ocenia się jednak po okładce, a ekspresu tylko po znakomitym wzornictwie. Najbardziej liczy się tu wnętrze, dzięki któremu w filiżance znajdzie się doskonała kawa perfekcyjnie dopasowana do oczekiwań danej osoby. Wspomniany ekspres E8 (EB) jak osobisty barista zadba o każdy detal wybranego napoju.

Rozmowa z nim jest prosta i przyjemna, m.in. za sprawą wygodnego, intuicyjnego interfejsu. Inteligentny moduł analizuje rodzaje napoju najczęściej wybierane spośród aż 17 możliwości – i właśnie te podsuwa na ekranie startowym. Jednocześnie użytkownicy mają możliwość samodzielnego przypisywania produktów poszczególnym przyciskom menu. Tak, by przyrządzanie idealnej kawy było jeszcze prostsze.

Trend 3. Bardziej świadomie! Kawa aromatyczna i ekologiczna

Kawa w oczywisty sposób wiąże z przyjemnością – pełnym energii porankiem czy popołudniem w miłym towarzystwie. Myślimy o tym jednak w szerszej perspektywie. Kupujemy kawę z pewnych źródeł, taką, której uprawa nie powoduje spustoszeń w środowisku naturalnym. I rezygnujemy z kapsułek, bardzo kłopotliwych w recyklingu. A nagrodę za to szykuje dla nas szykuje montowany w ekspresach E8 (EB) innowacyjny profesjonalny młynek Aroma, który uwalnia 12,2% więcej aromatu niż standardowe rozwiązania.

Ta sama porcja ziaren pozwala więc przygotować mocniejszy napar. Równocześnie system P.E.P.®, czyli Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, realizuje proces parzenia z krótkimi przerwami (w cyklu), tak by uzyskać pełny i wyrazisty smak.

Kawa idealna: akcja specjalna Urzadzamy.pl
Ekspres automatyczny Jura

Autor: materiały prasowe Jura

Ekspres automatyczny Jura E8 (EB)

Czym, jak i gdzie parzyć kawę, by delektować się doskonałym smakiem i bogatym aromatem, a jednocześnie czuć upragniony przypływ energii? Zapytaliśmy o to ekspertów. Poznaj ich rekomendacje oraz trendy ze świata kawy na rok 2021. Obejrzyj też najpiękniejsze nowe ekspresy, dzięki którym poranne espresso albo wieczorne cappuccino zyskuje wyjątkowe walory.

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021