Trendy kawowe 2021. Co nowego wśród ekspresów?

Ekspres do kawy Jura E8 (EB)
Autor: Jura, materiały prasowe Ekspres do kawy Jura E8 (EB)

Na początku roku zawsze wypatrujemy trendów, które określą smak i barwę kolejnych miesięcy. Warte uwagi nowości przynosi również segment ekspresów do kawy. Tu, gdzie innowacje technologiczne spotykają się ze światowej klasy designem, a wyśrubowane oczekiwaniami kawoszy z potrzebami estetycznymi miłośników piękna, trendy przedstawiają się zawsze niezwykle interesująco. Oto one.

Trend 1: Piękniej! Kawa w nowych kolorach

Ten aromatyczny napar kojarzy się z głęboką czernią, choć za sprawą różnych dodatków z mlekiem mieni się całym bogactwem barw o różnym nasyceniu – aż po odcienie bieli. W ślad za apetytami kawoszy, a także osób, które pilnie śledzą najnowsze tendencje w designie, szwajcarska firma Jura rozwija wobec tego ofertę urządzeń w efektownych i modnych kolorach.

Jej flagowy model E8 w nowej wersji EB jest teraz dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Piano White, Moonlight Silver oraz Dark Inox. Dzięki temu ekspres gładko wpisze się w wystrój kuchni, jadalni czy salonu o dowolnej stylistyce. Albo – na zasadzie kontrastu – wyróżni się, by zagrać w aranżacji wnętrza pierwszoplanową rolę.

Kultowy model ekspresu Jura E8 w nowej odsłonie
Ekspres automatyczny Jura

Autor: materiały prasowe Jura

Ekspres automatyczny Jura E8 (EB)

Ekspres E8 marki Jura to flagowy produkt szwajcarskiej firmy, który podbił serca tysięcy osób na całym świecie. Ten kultowy model, w ulepszonej formie, wyposażony w najnowocześniejsze funkcje wraca – i to w trzech wersjach kolorystycznych: Piano White, Moonlight Silver oraz Dark Inox. Co ma do zaoferowania ekspres Jura E8 (EB)? Kawoszy na pewno ucieszy możliwość przygotowania aż 17 specjałów kawowych, w tym aromatycznego espresso, lekkiego cappuccino czy modnego cortado! Osobom lubiącym delikatne, długo parzone napoje kawowe na pewno posmakują kawy Barista i Lungo Barista. Natomiast funkcja ExtraShot, w którą został wyposażony ekspres Jura E8 (EB), pozwoli dodać więcej mocy i intensywności kawom takim jak flat white, cappuccino czy latte macchiato. Przy takim bogactwie wyboru, każdy miłośnik kawy, niezależnie od preferencji czy potrzeb znajdzie coś dla siebie.

Trend 2: Łatwiej! Bogatsza paleta smaków na skinienie

Książki nie ocenia się jednak po okładce, a ekspresu tylko po znakomitym wzornictwie. Najbardziej liczy się tu wnętrze, dzięki któremu w filiżance znajdzie się doskonała kawa perfekcyjnie dopasowana do oczekiwań danej osoby. Wspomniany ekspres E8 (EB) jak osobisty barista zadba o każdy detal wybranego napoju.

Rozmowa z nim jest prosta i przyjemna, m.in. za sprawą wygodnego, intuicyjnego interfejsu. Inteligentny moduł analizuje rodzaje napoju najczęściej wybierane spośród aż 17 możliwości – i właśnie te podsuwa na ekranie startowym. Jednocześnie użytkownicy mają możliwość samodzielnego przypisywania produktów poszczególnym przyciskom menu. Tak, by przyrządzanie idealnej kawy było jeszcze prostsze.

Trend 3. Bardziej świadomie! Kawa aromatyczna i ekologiczna

Kawa w oczywisty sposób wiąże z przyjemnością – pełnym energii porankiem czy popołudniem w miłym towarzystwie. Myślimy o tym jednak w szerszej perspektywie. Kupujemy kawę z pewnych źródeł, taką, której uprawa nie powoduje spustoszeń w środowisku naturalnym. I rezygnujemy z kapsułek, bardzo kłopotliwych w recyklingu. A nagrodę za to szykuje dla nas szykuje montowany w ekspresach E8 (EB) innowacyjny profesjonalny młynek Aroma, który uwalnia 12,2% więcej aromatu niż standardowe rozwiązania.

Ta sama porcja ziaren pozwala więc przygotować mocniejszy napar. Równocześnie system P.E.P.®, czyli Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, realizuje proces parzenia z krótkimi przerwami (w cyklu), tak by uzyskać pełny i wyrazisty smak.

Kawa idealna: akcja specjalna Urzadzamy.pl
Ekspres automatyczny Jura

Autor: materiały prasowe Jura

Ekspres automatyczny Jura E8 (EB)

Czym, jak i gdzie parzyć kawę, by delektować się doskonałym smakiem i bogatym aromatem, a jednocześnie czuć upragniony przypływ energii? Zapytaliśmy o to ekspertów. Poznaj ich rekomendacje oraz trendy ze świata kawy na rok 2021. Obejrzyj też najpiękniejsze nowe ekspresy, dzięki którym poranne espresso albo wieczorne cappuccino zyskuje wyjątkowe walory.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021