Sprzątaj mądrze, nie często. Te sprzęty zadbają o porządek w twoim domu

2022-08-17 13:33

Nie sztuka zrobić porządek, sztuka go utrzymać – powtarzały nam nie bez racji mamy i babcie. Efekty przedświątecznych wysiłków pozostaną widoczne na dłużej za sprawą innowacyjnych AGD. Dzięki ich zaawansowanym funkcjom bieżące sprzątanie całego domu przebiega szybciej i kosztuje o wiele mniej wysiłku.

Odkurzacz Samsung
Autor: serwis prasowy marki Samsung PEŁNE DOPASOWANIE Elastyczna szczotka, którą można ustawić pod dowolnym kątem, ułatwi wyczyszczenie żaluzji, lameli, półek. Praktycznych końcówek dostępnych w zestawie z odkurzaczem bezprzewodowym Samsung Jet jest jednak więcej. To m.in. elektroszczotka do parkietów i dywanów, jej miniwersja do tapicerki oraz szczotka z miękkim włosiem.

Spis treści

 1. ZAWSZE POD RĘKĄ
 2. BEZBŁĘDNY
 3. KRÓL PARKIETU
 4. NIE NAPRASUJESZ SIĘ
 5. CAŁĄ PARĄ!
 6. BEZ SKAZY
 7. NIE SCHYLAJ SIĘ
 8. OSZCZĘDNIE
 9. CZYŚCIOSZEK
 10. (NIE TYLKO) DO OKIEN
 11. W PORZĄDKU!
ODKURZANIE

Odkurzacz niejedno ma imię. Prócz tradycyjnych, dużych (nieraz z modułem myjącym, np. parowym), doskonałych do gruntownych porządków, w użyciu są też poręczniejsze, m.in. pionowe. Urządzenia te są zawsze gotowe szybko zebrać kurz, sierść, okruchy ze schodów, dywanu czy sofy albo… po prostu posprzątać małe mieszkanie. Mają dziś dużą moc, pracują długo (do 40 minut), zatrzymują nawet drobne pyły. Oferują też ciekawe innowacje, takie jak laserowa technologia wykrywania kurzu i automatyczne dopasowanie siły ssania do ilości zanieczyszczeń, zastosowane w odkurzaczu Dyson V15 Detect. Wielką pomocą w utrzymaniu domu (zwłaszcza takiego z psem albo kotem) w nienagannym stanie są też roboty sprzątające o coraz wyższym IQ.

ZAWSZE POD RĘKĄ

Odkurzacz akumulatorowy Bosch Unlimited Gen2 ProPower z innowacyjnej Serie|8 szybko się ładuje, a skutecznością i mocą nie ustępuje sprzętom przewodowym. Wiele dostępnych końcówek (m.in. szczotka do podłóg z oświetleniem) pozwala utrzymać w czystości wszystkie powierzchnie i zakamarki domu.

Odkurzacz Bosch
Autor: serwis prasowy marki Bosch

BEZBŁĘDNY

Analizuje plan mieszkania, optymalizuje trasę, rozpoznaje napotkane obiekty. Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ nie uszkodzi więc leżących na podłodze drobiazgów ani… nie rozniesie po domu zwierzęcych nieczystości. Uff!

Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+
Autor: serwis prasowy marki Samsung

KRÓL PARKIETU

Ten mały, lekki (7,75 kg) i wydajny odkurzacz bezworkowy wyróżnia się delikatną szczotką, która nie niszczy drewna. Kurz z parkietu, desek, a także schodów Miele Boost CX1 Parquet zbierze tym szybciej, że jego kółka zostały opracowane tak, aby sprawnie manewrować również w ciasnych przestrzeniach oraz pewnie, stabilnie stać nawet na wąskich stopniach.

Miele Boost CX1 Parquet
Autor: serwis prasowy marki Miele
PRANIE I SUSZENIE

Zużywają coraz mniej prądu (po zmianie oznaczeń klasa energetyczna A+++ to dziś B lub C), a robią coraz więcej. Różnorodne urządzenia pralnicze – pralki, suszarki, ale też ręczne i stacjonarne parownice do ubrań, prasowalnice, szafy parowe – przejmują znaczną część najmniej lubianych prac domowych. Pozwalają rzadziej korzystać z usług, np. gdy trzeba tylko odświeżyć swetry albo zdezynfekować buty. A na co dzień duet pralki z suszarką zapobiega problemowi kwaśnego zapachu ubrań suszonych przy złej pogodzie i… widokowi prania w salonie. Urządzenia te komunikują się ze sobą, by trafnie dobrać parametry pracy do rodzaju tkaniny. Wspierają je w tym coraz czulsze sensory i moduły smart.

NIE NAPRASUJESZ SIĘ

Zestawiona z pralką suszarka (tu AWD82LCB firmy Amica) oszczędza czas i miejsce niezbędne do rozwieszania prania. Znacznie ułatwia prasowanie. Pomaga zadbać o różne rodzaje odzieży (m.in. daje wybór między gorącym a chłodnym powietrzem). Poza tym pozwala odświeżać tkaniny, w tym część zasłon i koców przeznaczonych do prania na sucho.

 pralką suszarka Amica
Autor: serwis prasowy marki Amica

CAŁĄ PARĄ!

Pralka Sharp ES-NFB8141WD, o pojemności 8 kg, za sprawą inteligentnego programu AllergySmart pozwala łatwo pozbyć się alergenów nawet z najdelikatniejszych tkanin. Zapewnia dokładne płukanie, eliminujące pozostałości detergentów, które mogą mieć negatywny wpływ na wrażliwą skórę. A funkcja Steam dezynfekuje ubrania, odświeża je i ułatwia prasowanie. To wszystko w ekologicznym stylu, z użyciem pary wodnej.

Pralka Sharp ES-NFB8141WD
Autor: serwis prasowy marki Sharp, sharphome.eu
ZMYWANIE

Nie tak dawno problemem było znalezienie chętnych do zmywania ręcznego, dziś z kolei nikt się nie wyrywa do rozładowywania zmywarki. Tego jednak lepiej nie odkładać – dla utrzymania porządku w domu ważne jest, by właśnie do niej, bez przystanku w zlewie, trafiały brudne naczynia. Przy zakupie nowego sprzętu warto upewnić się, czy w koszach wygodnie się mieszczą i drobne kieliszki, i duże garnki czy patelnie. A niemal równie istotne, co dostępne programy mycia, są rozwiązania związane z suszeniem. Od automatycznego uchylania drzwi, gdy zakończy się cykl, przez obecność pochłaniającego wilgoć zeolithu, aż po moc wentylatora. Dzięki temu szkło i ceramika będą wolne od smug.

BEZ SKAZY

Kieliszków nie trzeba już ani myć ręcznie, ani wycierać. W zmywarkach Siemens SN87YX01CE ze strefą glassZone miękkie elementy antypoślizgowe pewnie trzymają szkło, gdy sześć dysz myje je dokładnie przy stałym, delikatnym dopływie wody. Na koniec niezwykły minerał zeolith absorbuje wilgoć, a naczynia suszy gorące powietrze. Koniec z zaciekami! Co więcej, pracę urządzenia można przyspieszyć nawet 3-krotnie bez spadku jakości. Zarówno przygotowanie przyjęcia, jak i sprzątanie po nim przebiegnie wyjątkowo szybko.

Zmywarka Siemens
Autor: serwis prasowy marki Siemens

NIE SCHYLAJ SIĘ

Podnoszony dolny kosz zmywarki Electrolux ComfortLift pozwala wkładać i wyjmować talerze bez nadwyrężania kręgosłupa. A ciche amortyzatory dbają i o uszy, i o delikatną zastawę.

Zmywarka Electrolux
Autor: serwis prasowy marki Electrolux

OSZCZĘDNIE

Zmywarka do zabudowy Sharp QW-QW-NI54I44DX-DE ma zwiększoną pojemność (mieści też garnki i patelnie, na sztućce czeka wygodna szuflada). Jednak ilość wody i detergentów dobiera do załadunku.

Zmywarka Sharp
Autor: serwis prasowy marki Sharp, sharphome.eu
CENNE WSPARCIE

Sprawą fundamentalną dla zachowania porządku w mieszkaniu jest systematyczność. Warto wyrabiać w sobie nawyk poświęcania co dzień choćby 20, 30 minut na zajęcia z kręgu utrzymania czystości domu. Jednego dnia może to być przetarcie płaszczyzn w łazience, kolejnego umycie ceramiki, trzeciego – pranie ręczników i mat. Dzięki temu weekend nie będzie musiał upływać pod znakiem wielkich wysiłków. Na bieżąco warto prowadzić także selekcję dokumentów, ubrań i innych domowych zasobów. Szuflada za szufladą, półka za półką, we własnym tempie, ale metodycznie. Im mniej szpargałów, tym łatwiej sprzątnąć. Jednocześnie trzeba dążyć do tego, aby każdy przedmiot miał swoje stałe miejsce. Bez tego – rozgardiasz murowany. W zajęcia domowe warto, i należy, zaangażować całą rodzinę. Nawet najmłodsi mogą przecież wynieść śmieci czy zetrzeć kurz.

CZYŚCIOSZEK

Delikatny dla szkła i teflonu, bezwzględny dla zabrudzeń. Bardzo chłonny, ale łatwy do wypłukania, zatem długo zachowuje świeżość. Zmywak wiskozowy Vileda Glitzi Always Clean ma cechy ideału.

Pani w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Vileda

(NIE TYLKO) DO OKIEN

Lustra, płytki, kabinę natrysku i wiele innych płaszczyzn w domu szybko umyjesz odkurzaczem do szyb Nemo firmy Leifheit (nawet 130 m² bez ładowania akumulatora). Kształt myjki ułatwia prowadzenie jej jednym ruchem od góry do dołu bez ryzyka uderzenia np. w parapet, a automatyczna funkcja zasysania ściekającej wody chroni przed powstawaniem smug.

Myjka do szyb
Autor: serwis prasowy marki Leifheit

W PORZĄDKU!

Pierwszy krok w stronę domu, który zawsze lśni czystością, to organizacja przechowywania niezbędnych do tego urządzeń, akcesoriów, preparatów. Dzięki nowoczesnym systemom szuflad, półek i uchwytów wszystko, co niezbędne, zmieści się nawet w niedużej szafie czy szafce. I będzie zawsze pod ręką.

Szafka łazienkowa
Autor: serwis prasowy marki Peka Na zdjęciu kosze Dispensa Libell w kolorze białym, Peka.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE