Sprzęt AGD do kuchni: sokowirówki i wyciskarki do soków

2011-07-14 15:03 Dorota Jaworska

Bogaty w witaminy sok na śniadanie to samo zdrowie. Zwłaszcza jeśli zamiast nalać z kartonu, przygotujesz go sama używając sokowirówki lub wyciskarki. Dzięki sprytnemu urządzeniu AGD zrobisz to błyskawicznie. Sprawdź, czy przyda Ci się skowirówka i jaki model wybrać.

Myślisz o kupnie skowirówki? Najpierw zastanów się, jakie urządzenie wybrać: z sokowirówki szybciej uzyskasz sok niż z wyciskarki (mają wolniejsze obroty), ale jest on mniej wartościowy (sokowirówka napowietrza płyn, więc składniki odżywcze utleniają się). Dobrym wyjściem jest sprzęt AGD łączący te funkcje: gdy będziesz mieć czas, przygotujesz sok wolniejszym sposobem.

Sokowirówka: co sprawdzić w sklepie z AGD

Sprawdź, czy sokowirówka, którą wybrałaś łatwo się obsługuje. Poproś w sklepie o włączenie skowirówki oraz jej rozłożenie i sama przećwicz te czynności. Jeżeli wydają się skomplikowane – wybierz inny model sokowirówki. Nic tak nie zniechęca do korzystania z sokowirówki, jak uciążliwe jej demontowanie i mycie! Upewnij się, że dany model sokowirówki jest wyposażony w: zabezpieczenie umożliwiające działanie wyłącznie przy zamkniętej pokrywie (ważne zwłaszcza, gdy w domu są dzieci); schowek na przewód (łatwiejsze przechowywanie sokowirówki); antypoślizgowe nóżki (usprawniają pracę).

 

12 modeli sokowirówek prezentujemy w sierpniowym wydaniu magazynu Moje Mieszkanie, str. 82-83