Smartwatche, smartphony, smartMEBLE? Czy mebel może być smart?

2021-03-09 10:42 Materiał sponsorowany
Sofa NOLA
Autor: materiały prasowe livingroom Sofa NOLA marki livingroom

Czasy, gdy mebel tapicerowany pełnił jedynie funkcje siedzenia, bądź łóżka do spania, a na dodatek miał się podobać wszystkim, odeszły do lamusa. Teraz klienci salonów meblowych sami decydują jak ma wyglądać ich kanapa, narożnik czy fotel, który zagości w ich domu. Marka livingroom, chcąc dogodzić nawet tym najbardziej wymagającym, oferuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają dopasować wygląd, układ i funkcje mebla pod konkretnego użytkownika.

Każdy z nas ma inne upodobania oraz preferencje dotyczące mebla i jego wygody. W Salonach Livingroom oferowane modele, można spersonalizować nie tylko pod względem wyboru tapicerki, ale również pod kątem elementów wykończenia (tj. rodzaje stopek, podłokietników), doboru sprężystości siedziska, wielkości mebla czy innych dodatkowych funkcji.

Narożnik FORMIA marki livingroom
Autor: materiały prasowe livingroom Narożnik FORMIA marki livingroom

By kanapa w salonie służyła nie tylko jako zwykłe miejsce do siedzenia przy stoliku kawowym, ale by była również świetnym miejscem wypoczynku, doskonałym rozwiązaniem jest regulowana głębokość siedziska. Funkcja ta pozwala na zwiększenie powierzchni siedzenia tak, aby można było wygodnie rozsiąść się do pozycji półleżącej, zapewniającej przyjemny relaks.

sofa Claro marki livingroom
Autor: materiały prasowe livingroom Sofa Claro marki livingroom

Dla fanów wypoczynku w pozycji leżącej, idealnie sprawdzą się funkcje regulowanego podnóżka i oparcia. Za pomocą przycisku, w prosty sposób można ustawić preferowany kąt nachylenia pleców oraz wysokość uniesienia nóg. Dla jeszcze większego relaksu i zapewnienia idealnego odprężenia jest pozycja kardio, w której linia nóg znajduje się powyżej linii serca. Takie ułożenie zalecane jest często przez fizjoterapeutów osobom cierpiącym na bóle kończyn dolnych.

Sofa Bresso marki livingroom
Autor: materiały prasowe livingroom Sofa Bresso marki livingroom

Pozostając w temacie prozdrowotnych funkcji mebla, warto wspomnieć o możliwości regulacji części lędźwiowej oparcia. Ta funkcja podpiera dolną część pleców i tym samym pomaga w pełni się rozluźnić i odprężyć kręgosłup. Bardzo jest ona przydatna tym wszystkim, którzy często odczuwają dolegliwości bólowe po zbyt długim siedzeniu przy komputerze.

By mebel w pełni spełniał nasze wymagania dotyczące wygody, zwłaszcza, gdy relaksujemy się przed telewizorem, musi on zapewniać idealne podparcie głowy. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się regulowany zagłówek. Odpowiednie ustawienie jego kąta nachylenia pozwala na wygodne oglądanie telewizji bez konieczności napinania karku.

fotel z regulowanym zaglówkiem
Autor: materiały prasowe livingroom Fotel APOLLO z regulowanym zagłówkiem marki livingroom

Co jeszcze mogą meble? Mogą ułatwić wstawanie. To funkcja zastosowana głównie w fotelach marki livingroom, która przez stopniowe pochylenie się w przód ułatwia powrót do pozycji stojącej. Jest ona szczególnie przydatna osobom starszym lub przy kontuzjach.

Fotel marki livingroom
Autor: materiały prasowe livingroom Fotel APOLLO marki livingroom

Dla osób narzekających na zimno i chłód podczas siedzenia, istnieje możliwość wyposażenia fotela w dodatkowe funkcje podgrzewania siedziska. Wystarczy wybrać jeden z 3 poziomów mocy, a ciepło płynące z fotela otuli ciało i pozwoli na jeszcze głębsze odprężenie. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, między innymi kiedy wracamy przemarznięci ze zbyt długiego spaceru. Zalecane jest też osobom starszym, które odczuwają temperaturę otoczenia jako niższą niż jest w rzeczywistości.

Tempo życia, nerwy i stres towarzyszące każdego dnia powodują różnego rodzaju spięcia. Jednym ze sposobów ich zniwelowanie jest masaż, który teraz może wykonać fotel. Nie ma chyba nic bardziej relaksującego niż masaż we własnym salonie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Fotel Apollo marki livingroom
Autor: materiały prasowe livingroom Fotel Apollo marki livingroom

Dla osób ceniących sobie wygodę, ale i funkcjonalność przestrzeni wokół, istnieje możliwość wyposażenia mebla w wejście USB, które ułatwi ładowanie sprzętu bez konieczności wstawania. Telefon, tablet czy zwyczajny czytnik ebooków, będzie mógł nam towarzyszyć w chwili popołudniowego relaksu lub w czasie przedłużającej się wieczornej telekonferencji.

livingroom
Autor: materiały prasowe livingroom Fotel BELEZA marki livingroom

Poprzez zastosowanie różnorodnych technologii i funkcji sprawiamy, że meble marki livingroom świetnie dopasowują się do otoczenia, a przede wszystkim potrzeb ich użytkowników. To pewnie kwestia czasu, gdy kanapy czy fotele same będą odczytywały nasz nastrój i dopasowywały się do danej sytuacji. Póki co, w meblach livingroom użytkownik sam decyduje, jaką funkcję wybrać, by zwiększyć komfort siedzenia, zrelaksować się czy zniwelować ból. A szeroka paleta opcji do wyboru pozwala stworzyć mu mebel prawdziwie w sposób smart.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021