Robot sprzątający – jak wybrać model dostosowany do naszych potrzeb?

2022-06-15 15:25 Materiał sponsorowany

Nikogo nie trzeba przekonywać, że robot sprzątający to urządzenie, które ułatwia życie. Jego niepodważalną zaletą jest chociażby to, że wyręcza nas w sprzątaniu i pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki innowacyjnym i inteligentnym rozwiązaniom może zrobić o wiele więcej, na przykład… przypilnować psa lub kota, które zostały same w domu, a nawet zadbać o ich bezpieczeństwo!

Robot sprzątający – jak wybrać model dostosowany do naszych potrzeb?
Autor: materiały prasowe Samsung Robot sprzątający Jet Bot AI+ łączy zaawansowaną technologię z dobrym, atrakcyjnym wizualnie wzornictwem.

Spis treści

  1. Robot sprzątający – czystość dzięki zaawansowanej technologii
  2. Prosty w obsłudze robot sprzątający
  3. Co robi pies, kiedy nie ma mnie w domu? Robot sprzątający dla właścicieli zwierząt
  4. Funkcje robota sprzątającego – na co zwrócić uwagę?
  5. Dokładne odkurzanie za pomocą robota sprzątającego

Robot sprzątający – czystość dzięki zaawansowanej technologii

Pojawienie się robotów odkurzających podłogi odmieniło nasze podejście do sprzątania. Nic dziwnego – roboty sprzątające wykonują przez wielu nielubiane, czasochłonne zadanie. Jednak dopiero teraz nadeszła prawdziwa rewolucja – roboty sprzątające. Samsung Jet Bot AI+ to innowacyjne funkcje i świetne wzornictwo. Dzięki aplikacji SmartThings* jedyne, co musi zrobić użytkownik robota, to go włączyć. Resztą zajmie się inteligenta technologia.

Prosty w obsłudze robot sprzątający

Robot sprzątający, podobnie jak każde urządzenie w domu, powinien odpowiadać na potrzeby użytkowników, dlatego ważne jest, aby wybrać model, który umożliwia personalizację oraz proste sterowanie indywidualnymi ustawieniami, np. za pomocą aplikacji. Robot sprzątający Jet Bot AI+ oraz aplikacja SmartThings* to duet, dzięki któremu sprzątanie jest wyjątkowo proste. Jednym dotknięciem można uruchomić lub wyłączyć urządzenie, zmienić moc ssania, ustalić kilka harmonogramów czyszczenia oraz sprawdzić, które miejsce w domu zostało odkurzone. Aplikacja umożliwia również ustawienie godzin pracy robota. Funkcja Select & Go pozwala optymalizować sprzątanie – Jet Bot AI+ rozpoznaje pokoje (wcześniej nazwane przez nas w edycji mapy), możemy wysłać go do jednego z nich, zgodnie z zapotrzebowaniem lub – tworząc wirtualną ścianę – sprawić, że nie będzie mógł wjechać do danego pomieszczenia. Za pomocą aplikacji można także w czasie rzeczywistym sprawdzać postępy sprzątania i status urządzenia, otrzymywać raport z pracy, aby mieć pewność, że robot porusza się w zatwierdzonych granicach.

Co robi pies, kiedy nie ma mnie w domu? Robot sprzątający dla właścicieli zwierząt

Tryb Jet Live wykorzystuje przednią kamerę robota Jet Bot AI+ do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings*. Dzięki temu można sprawdzić, co robi zwierzę podczas naszej nieobecności. Inteligentny robot sprzątający działa niczym oczy właściciela i szybko odnotowuje wszelkie nietypowe zachowania pupila. Wychodząc z domu wystarczy włączyć tryb „Sam w domu”, aby otrzymać powiadomienie, np. gdy pies lub kot pozostaje bez ruchu przez jakiś czas. Jest to cenna informacja, ponieważ może ona świadczyć o jego chorobie lub zatruciu. Funkcja „Zdalna opieka” umożliwia włączenie zwierzęciu relaksacyjnej muzyki, co złagodzi niepokój i sprawi, że będzie się czuło mniej samotne. Korzystając z trybu monitorowania Jet Live** podejrzymy nie tylko zwierzaka. Możemy pojechać w dowolne miejsce w domu i skorzystać z podglądu pomieszczenia, aby upewnić się, czy pod naszą nieobecność wszystko jest w najlepszym porządku.

Robot sprzątający – jak wybrać model dostosowany do naszych potrzeb?
Autor: materiały prasowe Samsung Dzięki aplikacji SmartThings za pomocą robota sprzątającego Jet Bot AI+ można sprawdzać, co robi zwierzę pod naszą nieobecność w domu.

Funkcje robota sprzątającego – na co zwrócić uwagę?

Robot sprzątający Jet Bot AI+ ma wiele funkcji, które wykorzystując nowoczesne, innowacyjne i inteligentne technologie sprawiają, że utrzymanie podłogi w czystości jest wyjątkowo proste, a samo urządzenie jest łatwe w obsłudze.

  • Rozpoznawanie obiektów AI – robot identyfikuje i klasyfikuje różnego rodzaju obiekty (takie jak klocki, kable, wazony), a także meble. W efekcie odkurza dokładnie wokół nich, zachowując jednak dystans w taki sposób, aby zapobiec ich przypadkowemu wciągnięciu lub zniszczeniu.
  • Sensor 3D – precyzyjny sensor skanuje przestrzeń przy użyciu kamery 3D. Dzięki temu rozpoznaje nawet wąskie i małe przedmioty, takie jak np. kable (powyżej 10 mm). Nie trzeba więc pamiętać o sprzątnięciu ich przed przejazdem robota.
  • Jet LIVE – dzięki aplikacji SmartThings* możesz podejrzeć swoich futrzastych przyjaciół z dowolnego miejsca. W trybie monitorowania, możesz pojechać w dowolne miejsce w domu i skorzystać z podglądu pomieszczenia.
  • Zdalne monitorowanie domu – robot wykorzystuje przednią kamerę do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings*. Tryb monitorowania pozwala użytkownikom zdalnie zaplanować monitoring, aby na bieżąco kontrolować stan pomieszczeń, na przykład podczas urlopu. Możemy wybrać do pięciu strategicznych pomieszczeń, które będą monitorowane, ustalić dni oraz przedziały czasowe, w których Jet Bot będzie aktywny, a po uruchomieniu opcji powiadomienia odkurzacz prześle informacje do aplikacji SmartThings* o wykryciu ruchu pod naszą nieobecność.
  • Sensor LIDAR – Jet Bot posprząta dom dokładnie i efektywnie dzięki śledzeniu optymalizacji ścieżki sprzątania. Sensor LIDAR mierzy dokładną lokalizacje Jet Bota, skanując pomieszczenie i otrzymując informacje o dystansie. Dzięki temu porusza się optymalną ścieżką i gwarantuje, że żaden kąt w domu nie zostanie pominięty.
Robot sprzątający – jak wybrać model dostosowany do naszych potrzeb?
Autor: materiały prasowe Samsung Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający wyposażony w rozwiązanie Intel Movidius, dzięki któremu rozpoznaje nie tylko obiekty na podłodze, ale także urządzenia i meble.

Dokładne odkurzanie za pomocą robota sprzątającego

Robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+ poza funkcjami zapewniającymi komfortową obsługę, gwarantuje także to, co najważniejsze – dokładnie odkurzoną podłogę. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji zatrzymuje do 99,99% ultradrobnego pyłu, wliczając cząsteczki i alergeny o wielkości 0,5 – 4,2 mikrometra. Dzięki funkcji inteligentnego rozpoznawania podłoża Jet Bot dostosowuje moc ssania do potrzeb automatycznie zwiększając moc ssącą na dywanach. Szczotka o wysokiej skuteczności wyczyści dokładnie dywany i twarde podłogi. Wykonana z antystatycznego włosia skutecznie zbiera wszystkie zabrudzenia oraz wciąga kurz, a specjalnie zaprojektowana konstrukcja przecina włosy i sierść zwierząt, aby nie zaplątywały się wokół niej. Ponadto utrzymanie w czystości pojemnika na kurz jest bardzo proste – pojemnik, wliczając system Jet Cyclone, można myć pod bieżącą wodą.

* Aplikacja dostępna na urządzeniach z iOS oraz systemem Android. Wymagane połączenie z Wi-Fi oraz konto Samsung Account. Android 6.0

** Funkcja dostępna poprzez aplikację SmartThings. Aplikacja dostępna na urządzeniach z iOS oraz systemem Android. Wymagane połączenie z Wi-Fi oraz konto Samsung Account. Android 6.0 lub wyższy/iOS 10.0 lub wyższy. Szyfrowanie od końca do końca (End-to-end encryption)

Więcej informacji na stronie www.samsung.com.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE