Odkurzacz bezworkowy (cyklonowy) - jaki kupić? Opinie, ceny, ranking odkurzaczy bezworkowych

2013-08-19 14:22

Jaki kupić odkurzacz bezworkowy (cyklonowy)? Jakie są jego zalety i czym różni się od zwykłych odkurzaczy? 

Spis treści

  1. Co to jest odkurzacz bezworkowy (cyklonowy)?
  2. Cechy odkurzaczy bezworkowych (cyklonowych)
  3. Odkurzacz bezworkowy: inspiracje

Zastanawiasz się, jaki kupić odkurzacz? Tradycyjny czy odkurzacz bezworkowy? Sprawdziliśmy parametry i ceny odkurzaczy cyklonowych i podpowiadamy, jaki kupić odkurzacz.

Co to jest odkurzacz bezworkowy (cyklonowy)?

Odkurzacze cyklonowe, czyli bezworkowe pracują na pełnych obrotach. Odkurzacz cyklonowy zamiast worka ma specjalną komorę. Zasysane powietrze jest w niej wprowadzane w ruch wirowy. Ogromna siła odśrodkowa oddziela zanieczyszczenia, które zbierają się w pojemniku.

Łatwo go wyczyścić i odkurzacz znów jest gotowy do pracy. Ponadto odkurzacz cyklonowy wyposażony w filtr HEPA polecany jest alergikom. Odkurzacze cyklonowe sprzątają szybki i skutecznie. W galerii zdjęć - prezentujemy 9 modeli odkurzaczy - oraz opisy i ceny, przydatne przy wyborze odkurzacza.

Cechy odkurzaczy bezworkowych (cyklonowych)

Odkurzacze cyklonowe (bezworkowe) wyposażone są w różne funkcje. Wyjaśniamy najważniejsze parametry odkurzaczy: co to jest filtr HEPA, na czym polega Cyklon III generacji i co to jest tryb automatyczny. Przeczytaj, zanim kupisz odkurzacz bezworkowy.

  • Filtr HEPA (High Effi ciency Particular Air Filter) zatrzymuje prawie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona, w tym bakterie, pyłki roślin, odchody roztoczy, zarodniki grzybów. Taki odkurzacz polecany jest dla alergików. Filtr HEPA montowany zwykle przy wylocie odkurzacza, by wracające do pomieszczenia powietrze było czyste i wolne od alergenów.
  • Cyklon III generacji. Zapewnia tak skuteczne oczyszczanie zasysanego powietrza w komorze, że zmniejsza zużycie filtra HEPA (osadza się na nim mniej kurzu, nie wymaga więc częstego czyszczenia), a w niektórych modelach odkurzaczy nawet eliminuje konieczność jego stosowania przy wylocie powietrza.
  • Tryb automatyczny (zwany np. Auto Mode) – odkurzacz sam reguluje siłę ssania w zależności od rodzaju odkurzanej powierzchni i ilości kurzu. Ta funkcja odkurzacza wpływa na efektywnosc pracy urządzenia i optymalne gospodarowanie energią.

Czytaj też: Czy warto inwestować w odkurzacz centralny?

Inne przydatne funkcje odkurzaczy cyklonowych (bezworkowych) to m.in. wskaźnik zapełnienia pojemnika, zabepieczenie przed przegrzaniem, elektroniczna regulacja mocy, teleskopowe rury, miękkie kółka, końcówki do tapicerki i do twardych podłóg, specjalne do usuwania sierści zwierząt, szczotki do odkurzania książek i parkietu, specjalne końcówki do trudno dostępnych miejsc.

Odkurzacz bezworkowy: inspiracje

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE