Nowoczesność inspirowana naturą, czyli kolekcja mebli Maple firmy Iker

2014-03-06 13:24

Minimalistyczna forma, znakomita jakość, perfekcyje wykonanie i najmodniejsze kolory laminatów - oto Maple, kolekcja mebli jednego z czołowych polskich producentów mebli - firmy Iker. Uniwersalna linia Maple powstała we współpracy z młodymi, uzdolnionymi projektantami i idealnie pasuje zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i do przestrzeni publicznych.

Początkiem kolekcji Maple był pomysł na stworzenie klasycznego krzesła z tak prostego, a zarazem ekologicznego materiału, jakim jest sklejka. Twórcy projektu, Gernot Oberfell oraz Jan Wertel, zainspirowani naturą zaprojektowali siedzisko tak, by przywodziło na myśl liść klonu. Jego oryginalne ażurowe elementy nadały mu lekkości, jednocześnie stając się znakiem rozpoznawczym kolekcji Maple, która oprócz krzeseł obejmuje także fotele oraz stoły i stoliki, dostępne w trzech optymalnych rozmiarach.

Kolekcja mebli Maple

Wychodząc z założenia, że klienci coraz częściej doceniają bezpretensjonalny design i najprostsze rozwiązania, blaty stołów i siedziska krzeseł wspiera funkcjonalny stelaż. Aby uatrakcyjnić ofertę, krzesła Maple produkowane są w 2 wersjach stelaża. Jeden rodzaj (model M02) jest powtórzeniem stelaża stolików oraz foteli, natomiast drugi (model M01) daje możliwość wygodnego przechowywania krzeseł (jedno na drugim). Blaty stołów mają nieregularne, łagodne kształty. Są nie tylko oryginalne, ale i praktyczne, bo niezwykle łatwo zaaranżować nimi niewielkie przestrzenie.

Bogata gama kolorystyczna laminatów oraz dwa rodzaje pięknych fornirów: Macassar oraz Szary dąb pozwalają na stworzenie indywidualnych, kolorowych zestawów lub wyboru klasycznych, jednobarwnych kompletów mebli. Najpopularniejsza biel idealnie wpisuje się w świeże, skandynawskie wnętrza mieszkalne. Znakomicie pasuje także do miejsc użyteczności publicznej - klubów, restauracji, sal koncertowych.  

Rzemieślnicze doświadczenie firmy Iker, funkcjonalny projekt oraz współpraca ze znakomitymi designerami dała możliwość stworzenia mebli, które nie tylko spełniają swoją zasadniczą rolę, ale dostarczają użytkownikom przyjemności obcowania z pięknem i komfortem. Dzięki wysokiej jakości wykorzystanych materiałów oraz minimalistycznej formie kolekcja Maple, mimo swojej stosunkowo krótkiej historii już stała się klasyką polskiego designu. Kolekcją, która nie ulega modom i która także za kilkanaście lat będzie przedmiotem pożądania miłośników nowoczesnego wzornictwa.