Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki: więcej świeżości

2016-09-02 11:55

Żyjemy coraz wygodniej i bardziej ekonomicznie, dlatego lodówki w naszych domach są coraz większe i wyposażone w nowoczesne funkcje. Poznaj możliwości najnowszych modeli chłodziarko-zamrażarek firmy Teka.

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka TEKA NFE2 320 w kolorze inox z panelem sterującym na drzwiach, wyposażona w system kontroli temperatury Fuzzy Logic i system NO Frost
Autor: archiwum

Spis treści

  1. Optymalna temperatura: Fuzzy Logic
  2. Więcej świeżości: komora BIO
  3. Bez szronu: No Frost
  4. Chłodzenie na życzenie: funkcja szybkiego zamrażania
  5. Oszczędności: rozwiązania ekologiczne

Projektując chłodziarko-zamrażarki firma TEKA dba o funkcje i systemy, które zapewniają optymalne warunki do przechowywania żywności, tak aby dłużej zachowywała świeżość, smak i składniki odżywcze. Zdrowy sposób przechowywania żywności oraz niezawodność działania chłodziarko-zamrażarki zapewniają nowoczesne funkcje. Poznaj te najważniejsze.

Optymalna temperatura: Fuzzy Logic

Stała temperatura wewnątrz chłodziarki i zamrażarki ma kluczowe znaczenie w utrzymywaniu produktów w dobrym stanie. W chłodziarko-zamrażarkach TEKA zainstalowano system Fuzzy Logic, który cały czas kontroluje temperaturę wewnątrz i na zewnątrz urządzenia. Informacja trafia do czujników rozmieszczonych w różnych miejscach chłodziarki i zamrażarki, a system elektroniczny automatycznie dostosowuje siłę chłodzenia do aktualnych potrzeb.

Sprawdź też: jak urządzić rodzinną i nowoczesną kuchnię >>>

Więcej świeżości: komora BIO

Najlepsze warunki do przechowywania mięsa i łatwo psujących się produktów spożywczych np. świeżego nabiału panują w temperaturze 0-3⁰C. Badania wykazały, że w takiej temperaturze produkty zachowują wartości odżywcze do trzech razy dłużej! W chłodziarko-zamrażarkach TEKA znajduje się specjalna, zamykana komora BIO, w której stale utrzymywana jest temperatura 0-3⁰C.

Bez szronu: No Frost

System No Frost zapobiega osadzaniu się szronu i lodu we wnętrzu chłodziarko-zamrażarki. Ponieważ już 5 mm warstwa szronu zwiększa zużycie energii o 30%, warto wybrać urządzenie z systemem No Frost, które uwolni nas od przykrego obowiązku regularnego rozmrażania lodówki. Dodatkowymi zaletami tego systemu jest efektywniejsze chłodzenie, umożliwiające znacznie szybszy powrót do ustalonej temperatury po otwarciu drzwi i dokładniejsza kontrola temperatury. W zamrażarkach No Frost szron nie osadza się na produktach, co pozwala łatwo odczytać etykiety oraz zapobiega przywieraniu produktów do siebie.

Chłodzenie na życzenie: funkcja szybkiego zamrażania

Zamrażanie dużych ilości świeżych produktów bywa kłopotliwe. Po pierwsze istnieje ryzyko, że nie wszystkie zostaną odpowiednio szybko zamrożone, aby zachować swoją strukturę i smak. Po drugie jeśli pod ich wpływem podniesie się temperatura w zamrażarce, może to zaszkodzić pozostałym mrożonkom. Dlatego warto wybrać urządzenie z funkcją szybkiego zamrażania, którą można także wykorzystywać do szybkiego chłodzenia napojów w upalne dni. W chłodziarko-zamrażarkach TEKA z elektronicznym sterowaniem funkcja szybkiego zamrażania wyłącza się automatycznie.

Oszczędności: rozwiązania ekologiczne

Chłodziarko-zamrażarki TEKA mają funkcję ECO, która automatycznie ustawia rekomendowaną temperaturę w każdej komorze. W chłodziarce najlepiej przechowywać produkty w temperaturze 6⁰C, a w zamrażarce -18⁰C . Dzięki takiemu ustawieniu produkty zachowają swoją świeżość, a chłodziarko-zamrażarka nie będzie nadmiernie zużywać energii. W chłodziarko-zamrażarkach TEKA zdecydowano się zamontować tylko jeden kompresor, aby ograniczyć zużycie energii i hałas. Do chłodzenia wykorzystuje się w nich ekologiczny gaz R -600a, który jest bezpieczny dla środowiska.

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka side-by-side TEKA NFE3 650
Autor: archiwum
Wolnostojące chłodziarko-zamrażarki TEKA modele: NFL 340 i NFL 430
Autor: archiwum
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE