Najlepsze witaminy. Urządzenia, które pomogą ci zdrowo gotować

2008-09-30 2:00

Zdrowe posiłki to nie tylko ekologiczne jedzenie, ale też odpowiedni sposób gotowania. Pokaż mi, co jesz, a powiem ci, kim jesteś – mawiali już bardzo dawno temu chińscy mędrcy. Współcześni dietetycy głoszą w tym samym duchu – jesteś tym, co jesz. Producenci AGD też zachęcają nas do przyrządzania zdrowych potraw ze świeżych produktów, oferując nowe sprzęty, które mają nam to ułatwić. Sprawdź sama...

Najlepsze witaminy. Urządzenia, które pomogą ci zdrowo gotować
Autor: Mariusz Bykowski

Do gotowania - parowar, grill, teflonowa patelnia...

Gotowanie w parowarach pozwala zachować witaminy i nie wypłukuje z żywności minerałów. Smażenie na domowym grillu lub na patelni z powłoką teflonową chroni przed spożywaniem nadmiaru tłuszczu. Smakowity żytni chleb na zakwasie (bez polepszaczy, drożdży i konserwantów) możemy zrobić łatwo i szybko w domowym urządzeniu do pieczenia chleba, w którym da się nawet zaprogramować stopień zrumienienia skórki.

Do przechowywania - lodówki i pojemniki prózniowe...

Zacząć trzeba jednak od sposobów przechowywania. Innych warunków wymagają owoce i warzywa, a innych sery i mięso. Ten problem rozwiązują lodówki z powłoką antybakteryjną i komorami przedłużonej świeżości dla różnych produktów.

Niektórzy producenci mają w ofercie pojemniki próżniowe z pompką jako dodatkowe wyposażenie chłodziarek. Z lodówki można też nabrać przefiltrowanej wody. Do przyrządzania zdrowych potraw potrzeba jest także kuchenna waga.

Najlepsze witaminy. Urządzenia, które pomogą ci zdrowo gotować
Autor: Serwis prasowy firmy Blender BL600, szklany dzbanek, można rozgniatać lód, moc 400 W, części można myć w zmywarce (Black&Decker). Sokowirówka Alu HR 1861, dwie prędkości do miękkich i twardych produktów, moc 700 W, części można myć w zmywarce (Philips). Parowar Vitamin+, pojemność 11 l w trzech pojemnikach, programowanie czasu gotowania, opóźniony start i utrzymanie ciepła (Tefal). Clatronic BBA 2867, urządzenie do pieczenia ciasta i chleba (ugniatanie, wyrastanie, pieczenie), poj. 3 l, dziewięć programów pieczenia (np. chleba pełnoziarnistego), ustawianie stopnia zrumienienia skórki (jasna, średnia, ciemna), moc 800 W (Clatronic).
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE