Mobilne meble na kółkach: szafki, do kuchni. Idealne meble do małego mieszkania

2024-06-24 15:52

Warto je mieć! Dlaczego? To nie jedynie moda – to wygoda! Mobilne meble są świetne nie tylko na małym metrażu. Przekonamy cię o tym!

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki Beliani

Jest coraz więcej gotowych propozycji: stoliki, fotele, pomocniki, regały, szafki, barki, a nawet wyspy i sofy. Dzięki kółkom prezentują się nowocześnie i stylowo, a przede wszystkim rozwiązany zostaje problem ich przestawiania – w miarę potrzeby mogą się błyskawicznie znaleźć w nowym miejscu. To niewątpliwa zaleta.

Najważniejsza wyróżniająca je cecha? Kółka! I spójrz na nie twórczo, bo w sklepach znajdziesz ich mnóstwo – od delikatnych, plastikowych (np. do lekkich skrzynek czy barków) po masywne, metalowe, na których można przetaczać gabaryty. Elementy jezdne już masz, więc teraz nie pozostaje nic innego, jak poszukać karoserii, czyli odpowiedniego mebla! Życzymy powodzenia!

LEPIEJ W DUECIE

Praktyczny wózek (np. Råskog, IKEA) przyda się w kuchni, łazience, podczas przyjęcia w domu czy ogrodzie. Może być podręczną spiżarnią, półką na naczynia, a nawet barkiem. Jeśli masz miejsce, kup dwa identyczne (są jeszcze wersje biała i szarozielona) dla wygodny i efektu wizualnego. Półki na parterze i pierwszym piętrze można doświetlić samoprzylepnymi lampkami LED na baterię.

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki IKEA

WYPOCZYNEK NA KÓŁKACH

Sofa jest zaopatrzona nie tylko w nóżki, ale i kółka ułatwiające swobodniejszą zmianę jej miejsca. Kółka są też ozdobą – sofa idealna sprawdzi się we wnętrzach zarówno nowoczesnych jak i klasycznych.

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki Lexington Furniture

Jeśli kupujesz kółka do realizacji własnego projektu, zwróć uwagę, by miały hamulec stabilizujący mebel wtedy, gdy ma być stacjonarny. To gwarancja bezpieczeństwa oraz całości naczyń i dekoracji.

MOBILNA PALETA

Stolik kawowy z palet to już klasyka – niewiele trzeba, by go zrobić. Po przykręceniu kółek stał się nie tylko bardziej funkcjonalny (można go swobodnie przestawiać), lecz także – lżejszy wizualnie. Turkusowa farba oraz szklany blat dodatkowo go odmłodziły.

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: Michał Skorupski

JAZDA W SPA

Zestaw zamieniający łazienkę w miejsce relaksu może wjeżdżać do niej wtedy, gdy planujesz luksusową kąpiel. Metal oraz szkło są odporne na wilgoć i łatwo je utrzymać w czystości. Barek przysuniesz do wanny czy prysznica. Poręczny, ruchomy regalik na drobiazgi może trwale rezydować w łazience albo zajeżdżać tam w razie potrzeby.

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki Bloomingville

SZYBKA EKSPOZYCJA

Lekka forma barku Mesh marki Lene Bjerre z malowanego na czarno metalu i szkła idealnie wpasuje się w aranżacje loftowe, vintage’owe czy skandynawskie. Oprócz przypisanej mu funkcji może posłużyć do prezentacji zbiorów szkła czy ceramiki albo stać się podręczną biblioteczką.

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki Lene Bjerre

PODRÓŻ DO KRAINY SNÓW

Rattanowe łóżeczko marki Franzo Rattan podkręci wystrój pokoiku w stylu boho, a gdy zajdzie potrzeba, zajedzie do sypialni rodziców albo salonu. A może by tak przykręcić kółka do drewnianego łóżeczka, jeśli konstrukcja na to pozwala?

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki Franzo Rattan

ŚCIANKA W RUCHU

Regał na kółkach Unit marki House Doctor w tej industrialnej aranżacji umownie oddziela strefy snu i wejścia, ale już zastawiony książkami albo z plecami z tkaniny czy sklejki może stać się ścianką bardziej konkretną. Taką funkcję może też spełniać regał… magazynowy!

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki House Doctor

Składany parawan z kółkami, pojedynczy jeżdżący panel albo regał przydadzą się do chwilowego podziału przestrzeni czy wyznaczania stref, dając niemal nieograniczone możliwości odmiany wnętrza

MAGICZNA SKRZYNIA

Tapicerowany stolik marki Kare Design jest także pakownym schowkiem.

Meble na kółkach. Idealne do małego mieszkania
Autor: serwis prasowy marki Kare Design