Meble podwieszane: podwieszane czy na nogach?

2016-07-12 15:08

Meble podwieszane czy na nogach? Przed tym dylematem stajemy bardzo często urządzając wnętrza. Czym powinniśmy się kierować podejmując taką decyzję? Podpowiadamy jakie są zalety podwieszanych mebli!

Spis treści

  1. Meble podwieszane: czystość
  2. Meble podwieszane: wolna przestrzeń

Wybierając meble do wnętrza bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma to, czy mebel będzie stał na podłodze, czy będzie podwieszony na ścianie. Nie jest to bowiem różnica jedynie wizualna. Jakie są zalety mebli podwieszanych?

Meble podwieszane: czystość

Pod stojącymi meblami gromadzi się kurz i brud. Trudno tam dotrzeć z mopem czy odkurzaczem. Zdecydowanie rzadziej robimy generalne porządki, przy okazji których odsuwamy meble. W pokoju dziecka jest to szczególnie istotne. Trudny dostęp do przestrzeni pod meblem, w której gromadzi się kurz, może być przyczyną różnych dziecięcych alergii. Podwieszane meble w pokoju dziecka mogą znacznie ułatwić porządki. Meble podwieszane umożliwiają swobodny dostęp do przestrzeni pod sobą, dzięki czemu utrzymanie całej podłogi we wnętrzu w czystości nie stanowi problemu. W łazience zaś, w porównaniu z tradycyjną, kompaktową toaletą czy umywalką – modele podwieszane mają większość instalacji ukrytych w stelażu pod tynkiem, więc mniej miejsc wymaga czyszczenia.Zobacz też: Urządzenia podwieszane w łazience >>>

Meble podwieszane: wolna przestrzeń

Wystarczy spojrzeć na podwieszaną szafkę toaletową, by zrozumieć dlaczego korzystanie z niej jest wygodniejsze: stopy nie napotykają na przeszkody i można z łatwością podejść do mebla. Szczególnie dla właścicieli małych, ciasnych łazienek jest to duże ułatwienie. Podwieszane meble pozostawiają pod sobą wolną przestrzeń. Wiszące meble sprawiają, że możemy objąć wzrokiem większą powierzchnię podłogi, a to sprawia, że całe pomieszczenie wydaje się być większe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE