Meble personalizowane: z fabryki, ale na wymiar. Jakie są możliwości?

Meble na wymiar to podstawa aranżacji współczesnych mieszkań. Mogą mieć dowolny układ dopasowany do potrzeb, swobodnie łączyć w sobie różne funkcje, uzyskać wykończenie – faktury, barwy, okucia – doskonale dobrane do oczekiwań użytkowników i kontekstu wnętrza. Dzięki nim każdy ma szansę na wyjątkową i niepowtarzalną aranżację salonu, sypialni, gabinetu. Zaplanować ją pomoże architekt wnętrz, doświadczony wykonawca lub... konfigurator online.

Meble na wymiar kojarzą się przede wszystkim z zabudową kuchenną, w drugiej kolejności z zabudową łazienki czy z szafą z drzwiami przesuwnymi wpasowaną w istniejącą wnękę. Osobny wątek tworzą eleganckie meble rzemieślnicze, wyraźnie droższe od rozwiązaniach gotowych, dostępnych w sklepach. To się jednak zmieniło. Obecnie nawet duże fabryki wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i umożliwiają kupno stołu, sofy lub łóżka doskonałego – pasującego idealnie do nas i do naszego wnętrza.

Meble na wymiar: pełna personalizacja mebli

Z propozycjami producentów dotyczącymi personalizacji produkowanych mebli spotykamy się coraz częściej.   Teraz możemy nie tylko wybierać szerokość łóżka ale też jego długość – bez wygórowanych dopłat. Możemy wybierać różne materiały wykończeniowe. Blaty stołów mogą być drewniane, kamienne, szklane lub z nowoczesnych spieków kwarcowych. Możemy też wybierać różne podstawy stołów. Maleje więc szansa zobaczenia u znajomych identycznego mebla jak nasz. Co za ulga, nawet jeśli traktować naśladownictwo jako najwyższy rodzaj podziwu… Decydując się na komodę lub bibliotekę w stylu nowoczesnym możemy stworzyć niepowtarzalną kompozycję z kolorowych frontów niczym obraz Mondriana. Biblioteki i półki mogą mieć nieregularnie rozmieszczone półki. A najciekawsze jest to, że na takie specjalne zamówienia nie trzeba czekać dłużej niż na regularne stoły, łóżka lub komody.

VOX Creative
Autor: VOX, materiały prasowe Salon urządzony meblami systemu VOX Creative

Interesujące rozwiązanie proponuje firma VOX w innowacyjnym systemie meblowym Creative projektu Marty Krupińskiej. Do wyboru jest tu wiele rodzajów brył (szafy, regały, biurka, kredensy, bufety, łóżka, itp.) – każda dostępna w 11 kolorach korpusów i frontów. Większość mebli możemy swobodnie aranżować, dodając, usuwając lub modyfikując wybrane elementy. Ostateczny szlif nadadzą im nóżki i uchwyty, jedne i drugie oferowane w 12 rodzajach (w tym opcja push to open). To daje kilka tysięcy możliwych wariantów. Zebranie poszczególnych elementów w wymarzony mebel jest jednak bardzo proste. Przez cały proces prowadzi nas intuicyjny konfigurator dostępny na stronie vox.pl/creative., który jednocześnie uchroni nas przed popełnieniem błędu – zaprojektowaniem mebla niefunkcjonalnego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021