Lampy sollux. Co to takiego? Jak działają? Co dają? Czy warto kupić?

2022-01-03 11:48
Lampa sollux
Autor: golubovy/Getty Images Konieczne jest zachowanie odpowiedniej odległości od lampy – od 30 do 50 cm. Ze względu na intensywne promieniowanie urządzenia, w trakcie seansu zamykamy oczy.

Obecne na rynku od wielu lat lecznicze lampy sollux znalazły już spore grono zwolenników. Z terapii światłem korzystają osoby, które chcą pozbyć się dolegliwości bólowych, stanów zapalnych czy problemów skórnych. Promienie lampy sollux przyczyniają się do poprawy zdrowia i samopoczucia, dlatego spotykamy ją nie tylko w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale równie często – w domach.

Lampy sollux – jak działają?

Lampy sollux służą do naświetlania dowolnego fragmentu ciała, w zależności od tego, gdzie pojawia się problem. Podczerwone promienie urządzenia trafiają na wyeksponowany obszar, zmniejszając tym samym dolegliwości bólowe, problemy skórne czy stany zapalne. Redukują także powstałe w ciele napięcia, usprawniają metabolizm. Obsługa lampy jest bardzo prosta, wystarczy codziennie wygospodarować kwadrans na pojedynczą sesję naświetlania. To także dobra okazja do tego, aby zamknąć oczy i zrelaksować się po całym dniu pracy. Sięgając po lampę sollux, mamy możliwość zastosowania dwóch różnych filtrów – czerwonego lub niebieskiego. Każdy z nich ma nieco inne działanie.

Filtr czerwony – przepuszcza promienie podczerwone i czerwone, które trafiają głęboko wewnątrz skóry. Działają przede wszystkim rozgrzewająco – w trakcie naświetlania możemy poczuć przyjemne ciepło. Pobudzają układ krwionośny – rozszerzają naczynia, zwiększają ukrwienie, redukują napięcie mięśni, odżywiają. Takie działanie lampy sollux redukuje stany zapalne, przyspiesza gojenie się ran, pomaga walczyć z przeziębieniem. Często przynosi również ulgę w problemach z zatokami, jednak w takim przypadku zalecana jest wcześniejsza konsultacja z laryngologiem.

Filtr niebieski – działa przeciwbólowo, ma właściwości kojące, uspokajające. Jest delikatny dla skóry, także tej podrażnionej, gdzie naskórek uległ złuszczeniu. Lampa sollux z niebieskim filtrem redukuje bóle mięśni, nerwobóle, dolegliwości związane z występowaniem rwy kulszowej.

Jak działają lampy sollux:

  • przeciwzapalnie, rozgrzewająco, rozluźniająco
  • łagodzą dolegliwości bólowe, w tym bóle stawów, nerwobóle
  • sprzyjają gojeniu się blizn, ran
  • zmniejszają napięcia mięśni
  • wspomagają leczenie trądziku
  • łagodzą podrażnienia skóry
  • wpływają na poprawę samopoczucia

Zabieg naświetlania z użyciem lampy sollux jest bardzo prosty i trwa ok. 10 do 20 minut. Konieczne jest zachowanie odpowiedniej odległości od lampy – od 30 do 50 cm. Ze względu na intensywne promieniowanie urządzenia, w trakcie seansu zamykamy oczy. Możemy dodatkowo użyć opaski. Warto zadbać o wygodne ułożenie ciała, które pozwoli nam się w pełni zrelaksować i uniknąć jakichkolwiek napięć.

Lampy sollux – co dają i kto może je stosować?

Szerokie zastosowanie lampy sollux sprawia, że sięgają po nią osoby w różnym wieku. Przynosi ulgę w bólach stawów i nerwobólach, stanowi wsparcie w leczeniu problemów trądzikowych – zarówno u nastolatków, jak i w przypadku skóry dojrzałej. Sprawdza się w leczeniu kontuzji u sportowców, pomaga zniwelować otarcia, obicia, siniaki.

Warto jednak pamiętać o tym, że lampa sollux nie jest odpowiedzią na wszystkie dolegliwości. Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość, czy naświetlanie przyniesie nam korzyść, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Jej działanie jest dosyć bezpieczne dla organizmu, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Są to m. in.: niewydolność krążenia, zagrożenie zakrzepicą, gruźlica, ostre stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, gorączka, czy ciąża.

Lampy sollux – dobre na niepogodę?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym szczególnie brakuje nam ciepła i światła słonecznego. Wielu z nas cierpi z powodu obniżonego nastroju, depresji. Zwolennicy lampy sollux dołączają do listy jej zalet także poprawę nastroju. Światło i ciepło, przenikające głęboko do naszego ciała sprawia, że rozszerzają się naczynia krwionośne, mięśnie ulegają rozluźnieniu, a my wchodzimy w stan błogiego relaksu. Jeśli mocno doskwiera nam brak słońca i zimno, warto rozważyć zakup lampy, która działa jak zastrzyk energii.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE