Kuchnia otwarta na salon: stołki barowe „Mannequin Bar II” w nowoczesnej aranżacji

2017-01-11 12:27

Czasy, gdy kuchnie stanowiły oddzielne pomieszczenia w mieszkaniach i domach, dawno się skończyły. Współczesne projekty architektoniczne zakładają łączenie strefy dziennej z aneksem kuchennym. Wszystko po to, by rodzina mogła wspólnie spędzać czas po pracy i szkole. Kluczem do aranżacyjnego sukcesu takiej przestrzeni są praktyczne meble, takie jak stołki barowe „Mannequin Bar II”.

Kuchnia połączona z salonem: współczesne trendy

Mimo że salon i kuchnia w rzeczywistości mają stanowić jedną przestrzeń, to jednak architekci wnętrz starają się optycznie zróżnicować te dwie sfery. Pomysły na różnicowanie podłogi (np. gres w aneksie kuchennym, klepka w części wypoczynkowej salonu) są już jednak démodé, tak samo zresztą jak podwieszane sufity z halogenowym oświetleniem, które wyznaczały granice kuchni. Projektanci wnętrz oraz styliści starają się robić więc wszystko, by strefa przygotowywania posiłków możliwie jak najłagodniej przechodziła w salon.

Do popularnych zabiegów we wnętrzach w stylu loft należy np. wieszanie rzędu lamp w miejscu umownej granicy. Jednak rozwiązaniem, które sprawdza się najlepiej, jest ustawienie tam barku lub wyspy kuchennej, która z jednej strony służy do przyrządzaniu posiłków, a z drugiej do ich spożywaniu. Wraz z modą na takie właśnie rozwiązanie – praktyczne w niewielkich mieszkaniach – pojawiło się zapotrzebowanie na stołki barowe, które byłyby nie tylko wygodne (co w przypadku tego rodzaju mebli zdarza się niezbyt często), ale także atrakcyjne wizualnie. Powinny też nawiązywać swoim designem i rodzajem wykończenia do tapicerowanych mebli, którymi zaaranżujemy salon.

Stołki barowe „Mannequin Bar II” do nowoczesnej kuchni z salonem

Doskonały przykład takiego mebla, który jest nie tylko praktyczny i wygodny nawet dla młodszych użytkowników, ale i atrakcyjny wizualnie, stanowi nowy produkt firmy IKER, polskiego producenta mebli do nowoczesnych wnętrz. Stołek barowy „Mannequin Bar II”, bo o nim mowa, to kolejny mebel będący efektem współpracy studia projektowego WertelOberfell i marki IKER.

Stołki barowe Mannequin Bar II
Autor: materiały prasowe IKER Stołki barowe "Mannequin Bar II" w dwóch wariantach

Lekkie, a jednocześnie bardzo stabilne siedzisko pasuje do współczesnych aranżacji wnętrz, gdzie aneks kuchenny stanowi integralną część strefy dziennej. Podstawę hokera stanowią w oryginalny sposób wygięte metalowe pręty o chromowanym wykończeniu. Wsporniki na nogi umieszczone zostały na trzech różnych poziomach, co bardzo ułatwia korzystanie ze stołka barowego także dzieciom oraz osobom niższym.

Siedzisko ze sklejki, łagodnie zagiętej ku górze, pokryte zostało tkaniną pikowaną w oryginalnie rozmieszczone trójkąty. Do wyboru jest aż 11 najmodniejszych kolorów tapicerki. Ponadto tkanina użyta do wykończenia krzeseł i stołków barowych „Mannequin” wyróżnia się zastosowaniem Aqua Clean Technology. W praktyce oznacza to, że wszelkie zabrudzenia można z niej usunąć za pomocą wody i szmatki. Z kolei gramatura 720 g/m2 oraz ścieralność >150 000 cykli gwarantują trwałość i wytrzymałość materiału. Dlatego meble pokryte tak solidną tkaniną mogą być wykorzystywane także w lokalach użyteczności publicznej.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021