Kanu - kolekcja mebli projektu Tomasza Augustyniaka dla Marbet Style

2015-02-17 14:57

Tomasz Augustyniak zaprojektował kolekcję mebli Kanu dla marki Marbet Style. Nowa propozycja mebli przeznaczona jest do stref wypoczynku w przestrzeniach biurowych, publicznych i mieszkalnych. Projektant może się pochwalić m.in. nagrodą Designer Roku przyznawaną przez prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Kolekcja mebli Kanu autorstwa Tomasza Augustyniaka dla marki Marbet Style wpisuje się z jednej strony w trend normcore - normal and hardcore, czyli ekstremalną prostotę, a z drugiej w slow life, czyli ideę powolnego i uważnego życia. Kanu to kolekcja mebli, która jest zaprzeczeniem krzykliwego wzornictwa i dynamicznie zmieniającej się mody we wnętrzach. Charakterystyczne, mocno wyprofilowane oparcia i siedziska ukazują właściwości materiału jakim jest sklejka i wraz ze stelażem nóg tworzą harmonijną całość. W Kanu konstrukcja i ergonomia przenikają się wzajemnie, jedno wynika z drugiego - mówi projektant Tomasz Augustyniak. Odwołując się do najlepszych tradycji polskiego wzornictwa, stworzył projekt klasyczny i ponadczasowy.

Klasyka wzornictwa

Kolekcja zaprojektowana przez Tomasza Augustyniaka umożliwia całkowitą personalizację mebla. Ilość dostępnych wariantów projektowych foteli i stolików, zapewnia komfort użytkownikowi w momencie dopasowywania poszczególnych elementów kolekcji do własnego wnętrza. Fotel Kanu Marbet Style proponuje w trzech wariantach - odpowiednio od stopnia zabudowania oparcia. Kolory jakie wybrano do nowej kolekcji mebli autorstwa Tomasza Augustyniaka - w wersjach fotela lakierowanych w całości - to odwołanie się do najbardziej znanych i klasycznych wzorów na świecie. Wyjątkowość kolekcji Kanu to jej estetyczna ponadczasowość.

Współpraca z designerem

Marka Marbet Style po raz trzeci zaprosiła do współpracy jednego z najlepszych polskich designerów Tomasza Augustyniaka, laureata wielu nagród i współpracownika największych polskich meblarskich marek. Kolekcja mebli Fin, będąca owocem wcześniejszej współpracy designera i Marbet Style została wyróżniona wieloma nagrodami, m.in. Top Design Award 2014, a także Śląska Rzecz. Dla Marbet Style Tomasz Augustyniak zaprojektował również kolekcję Neon, uhonorowaną tytułem Must Have.

Tomasz Augustyniak: o projektancie

Tomasz Augustyniak projektant i architekt wnętrz. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Obecnie pracuje jako projektant dla wielu firm, między innymi: Vox Industrie, Noti, Ade Line, Comforty, Profim, Balma, Adriana i wiele innych. Prace Tomasza Augustyniaka były prezentowane na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in.: II Edycja Wartość Dodana – IWP, EXPO 2010 – Szanghaj; ŁÓDŹ DESIGN – Łódź; Faces of Polish Design; Metaforma – Kraków; Arena Design – Poznań; Design Mai – Berlin; Design PL – Warszawa; Polish Designers Fuori Salone – Milano; Made in Poland, Museum für Angewandte – Frankfurt; Design on Tour – Warszawa; Hotel Emotion, HOST org. Atelier Mendini – Mediolan. Zdobył wiele nagród i wyróżnień: Dobry Wzór 2010 IWP w kategorii sfera domu; Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich, nagroda Diament Meblarstwa, Nagroda Elle Decoration. W 2010 roku otrzymał nagrodę Designer Roku przyznawaną przez prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

CENY mebli  - fotel Kanu od 1195 zł netto, stolik KANU od 845 zł netto.

marbet_muzeum_slaskie_11-2014_foto_rk_1497
Autor: Marbet Style Zdjęcia kolekcji KANU, aranżacja w Muzeum Śląskim.