Grzejniki kanałowe: ciepło niewidoczne dla oka

2016-07-14 17:33 materiały prasowe Purmo

Jak wygląda grzejnik niewidoczny dla oka? Dzięki swej dyskretnej formie grzejniki kanałowe PURMO coraz częściej znajdują swoje miejsce w nowoczesnych projektach domów prywatnych. Grzejniki kanałowe sprawdzają się świetnie w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, przy wyjściach na balkon lub taras. Jakie jeszcze zalety ma ciepło z grzejnika, którego nie widać?

Wielu inwestorów rezygnuje z tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania poszukując rozwiązań niewidocznych dla oka. Takie możliwości daje zastosowanie grzejników kanałowych.  Początkowo produkt ten wykorzystywany był głównie do ogrzewania obiektów biurowych, obecnie dzięki swej dyskretnej formie, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych.

Sprawdź także: ciepło w domu - jakie wybrać grzejniki >>>

Grzejniki kanałowe sprawdzają się świetnie w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, przy  wyjściach na balkon lub taras. W ofercie PURMO znajdziemy modele wykorzystujące konwekcje naturalną lub działające w układzie, gdzie przepływ powietrza przez grzejnik wymuszony jest wentylatorem.

Grzejniki kanałowe: ciepło w podłodze

Decydując się na grzejnik kanałowy Aquilo powinniśmy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania pomieszczenia oraz ilość miejsca przeznaczonego na jego zamontowanie. Grzejniki kanałowe Aquilo zbudowane są z miedziano-aluminiowego wymiennika ciepła, standardowo pomalowanego na kolor czarny, zamontowanego w stalowej wannie obustronnie ocynkowanej, pomalowanej również na kolor czarny. Od góry grzejnik zabezpieczony jest poprzeczną lub podłużną kratką maskującą wykonaną z wybranego materiału – drewna, duraluminium lub stali nierdzewnej. Kratki drewniane mogą być wykonane z buku lub dębu, w obydwu przypadkach z drewna surowego, olejowanego lub lakierowanego. W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu warto skorzystać z kratek wykonanych bądź ze stali nierdzewnej bądź duraluminium. W ostatnim przypadku PURMO proponuje takie kolory jak: naturalny, złoty, jasnobrązowy, ciemnobrązowy lub czarny. Tak duży wybór kratek maskujących do grzejników kanałowych PURMO sprawia, że każdy inwestor  w sposób bardzo dyskretny i elegancki może ukryć grzejnik w podłodze.

Grzejniki kanałowe: system "suchego rzepa"

Bardzo ważnym argumentem przy wyborze grzejników Aquilo jest ich łatwe utrzymanie w czystości, bardzo prosto bowiem możemy odchylić wymiennik i odkurzyć dno wanny, natomiast w modelach gdzie przepływ powietrza przez grzejnik wymuszony jest wentylatorem zamontowany jest system tzw. „suchego rzepa”, który mocuje wentylator do dna wanny. Sterowanie grzejnikami kanałowymi Purmo odbywa się przy zastosowaniu elementów automatyki, dzięki czemu ich obsługa ogranicza się jedynie do nastawienia wymaganej temperatury. Grzejniki kanałowe marki PURMO to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w sposób bardzo dyskretny i elegancki pragną ukryć grzejnik w podłodze.