Gotowanie bez błędów: wybieramy patelnię idealną!

2015-12-21 14:41 Magdalena Zawadzka (tekst)
Jak wybrać dobrą patelnię?
Autor: materiały prasowe Atrakcyjną propozycją do nowoczesnej kuchni jest linia Royal firmy Galicja. Patelnie i garnki firmy Galicja posiadają solidne grube ścianki i dno, które wraz z wewnętrzną powierzchnią pokryte jest nieprzywieralną powłoką zapewniającą wygodę użytkowania. Przeznaczone są do wszystkim rodzajów kuchenek, również indukcyjnych. Garnki zaopatrzono w funkcjonalne i dekoracyjne szklane pokrywy zwieńczone czerwonym uchwytem. Całość tworzy wspaniałą kuchenną kompozycję zachwycającą estetyką, pięknym wykończeniem i wysokiej jakości materiałami. Fot. Galicja

W kuchni nie sposób się obyć bez dobrej patelni. O tym wie każdy. Jednak nie każdy wie, co oznacza określenie "dobra patelnia". Do wybory mamy patelnie aluminiowe, emaliowane, żeliwne, miedziane i stalowe. A wśród nich - patelnie specjalnego przeznaczenia. Trudny wybór? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę kupując patelnię...

Jak wybrać idealną patelnię, dzięki której smażenie i przygotowywanie potraw przebiegać będzie idealnie i bez technicznych niespodzianek? Zobacz na co zwrócić uwagę wybierając idealną patelnię do swojej kuchni!

Ważne cechy patelni

Patelnia musi być odporna na wysoką temperaturę (nie może się pod jej wpływem odkształcać, ani “wypalać”), a także – na działanie substancji chemicznych, zawartych w przygotowywanych na niej potrawach. Materiał, z którego została wykonana powinien doskonale przewodzić ciepło – wówczas patelnia będzie się rozgrzewać szybko i równomiernie. Ważne są również:

  • rączka – wygodna, nie wyślizgująca się z dłoni i nienagrzewająca się.
  • kształt i rodzaj pokrywy – powinna być wypukła i mieć krawędzie dopasowane do brzegu naczynia. Dzięki temu, para z przyrządzanej potrawy, po skropleniu się na pokrywie, będzie ściekać do środka patelni, nie zaś kapać na kuchenkę. Dobrze jest również, jeśli pokrywa ma mały otwór do odprowadzania nadmiaru pary.
  • wskaźnik temperatury umieszczony w pokrywie – wyskalowany w stopniach Celsjusza, umożliwia dokładną regulację temperatury przyrządzanych potraw.
  • wskaźnik temperatury umieszczony w dnie patelni – okrągłe czerwone pole na środku patelni – znika kiedy patelnia rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury. Zniknięcie wskaźnika jest sygnałem do rozpoczęcia smażenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając patelnię?

Kiedy już upatrzymy w sklepie odpowiadające nam naczynie, zapoznajmy się z dołączoną do niego ulotką informacyjną. Zwróćmy szczególną uwagę na:

  • rodzaje kuchni, na których można używać wybraną patelnię (gazowe, elektryczne-indukcyjne, ceramiczne);
  • sposób mycia i konserwacji; możliwość mycia w zmywarce.
  • rodzaj akcesoriów kuchennych, za pomocą których możemy przygotowywać potrawy (łopatki drewniane, plastikowe, metalowe);
  • przeznaczenie patelni: do smażenia, duszenia, grillowania; z tłuszczem bądź nie; z mniejszą lub większą ilością wody;
  • sposób postępowania w razie uszkodzeń, na przykład patelnia z mocno uszkodzoną powłoką emaliowaną lub teflonową nie powinna być w ogóle używana; będą się na niej przypalać potrawy, a także mogą się z niej wydzielać szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne.

Możemy wybierać spośród patelni aluminiowych, emaliowanych, żeliwnych, miedzianych i stalowych. Wśród nich można znaleźć patelnie specjalnego przeznaczenia.

Jak wybrać dobrą patelnię?
Autor: materiały prasowe Charakterystyczną cechą patelni z linii Royal firmy Galicja są czerwone elementy oraz ergonomiczne, powlekane silikonem rączki w patelniach i uchwyty w garnkach. Czarna barwa w połączeniu z czerwonymi idealnie wyprofilowanymi detalami, podkreślającymi ładny wygląd naczyń sprawia, iż są one wspaniałą ozdobą wnętrza. Fot. Galicja

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021