Dezynfekcja w dobrym stylu

2020-09-16 13:21 Materiał sponsorowany

UV-C STERILON FLOW, polskiego producenta Lena Lighting, to bezkonkurencyjne połączenie funkcji i dobrego wzornictwa. Powstał w odpowiedzi na zagrożenie epidemiologiczne, z którym zmaga się dziś każdy z nas. Jego działanie może być jednak wykorzystane dużo szerzej – jako wsparcie dla poprawy jakości powietrza w biurach, hotelach, punktach usługowych i domach. Wykorzystując technologię naświetlania promieniami UV-C (ultrafiolet) niszczy wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

UV-C STERILON FLOW - Lena Lighting
Autor: materiały prasowe Lena Lighting UV-C STERILON FLOW - Lena Lighting

Spis treści

  1. Światło w walce z wirusami i bakteriami
  2. Dezynfekcja powietrza
  3. Dodatkowa funkcja – dezynfekcja powierzchni

Światło i powietrze kojarzą się z lekkością. Ta myśl stanowiła podstawę projektu lampy UV-C STERILON FLOW. Efektem jest dojrzały, subtelny design budujący w użytkowniku poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju.

Światło w walce z wirusami i bakteriami

Technologia dezynfekcji UV-C jest znana od około stu lat i wykorzystywana głównie w medycynie. Jednak jej zastosowanie jest dużo szersze. Lampy UV-C, wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu.

Dezynfekcja powietrza

UV-C STERILON FLOW to urządzenie dwufunkcyjne, którego głównym zadaniem jest sterylizacja powietrza. Polega ona na naświetlaniu promieniami UV-C powietrza przepływającego przez wnętrze lampy. Dzięki cyrkulacji, wymuszonej za pomocą wentylatora, powietrze zostaje wtłoczone do obudowy urządzenia, tam naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte do pomieszczenia. Promienie UV-C nie wydostają się na zewnątrz, dzięki czemu lampa ta może być stale i bezpiecznie wykorzystywana wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie i jest konieczność oczyszczenia powietrza ze szkodliwych drobnoustrojów.

Dodatkowa funkcja – dezynfekcja powierzchni

UV-C STERILON FLOW wyposażone są w zdejmowane przesłony żarników. Dzięki temu, po ich demontażu, można wykorzystać lampę do dezynfekcji bezpośredniej (jedno- lub dwukierunkowej). Tą metodą można szybko i skutecznie sterylizować wszelkie powierzchnie znajdujące się w pomieszczeniu. Należy przy tym zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa dotyczące użytkowania bezpośrednich naświetlaczy emitujących światło ultrafioletowe, a w szczególności nie przebywać w pomieszczeniu dezynfekowanym.

UV-C STERILON FLOW, dzięki wysmakowanej formie autorstwa projektantów – Kuby Zarzyńskiego i Przemka Pstrokońskiego, wpisze się we wnętrza zarówno nowoczesne, jak i urządzone w klasycznym stylu, stając się nieodzownym elementem wyposażenia nie tylko w czasie pandemii.

Partnerzy

Lena Lighting

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE