Dezynfekcja w dobrym stylu

2020-09-16 13:21 Materiał sponsorowany

UV-C STERILON FLOW, polskiego producenta Lena Lighting, to bezkonkurencyjne połączenie funkcji i dobrego wzornictwa. Powstał w odpowiedzi na zagrożenie epidemiologiczne, z którym zmaga się dziś każdy z nas. Jego działanie może być jednak wykorzystane dużo szerzej – jako wsparcie dla poprawy jakości powietrza w biurach, hotelach, punktach usługowych i domach. Wykorzystując technologię naświetlania promieniami UV-C (ultrafiolet) niszczy wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

UV-C STERILON FLOW - Lena Lighting
Autor: materiały prasowe Lena Lighting UV-C STERILON FLOW - Lena Lighting

Spis treści

  1. Światło w walce z wirusami i bakteriami
  2. Dezynfekcja powietrza
  3. Dodatkowa funkcja – dezynfekcja powierzchni

Światło i powietrze kojarzą się z lekkością. Ta myśl stanowiła podstawę projektu lampy UV-C STERILON FLOW. Efektem jest dojrzały, subtelny design budujący w użytkowniku poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju.

Światło w walce z wirusami i bakteriami

Technologia dezynfekcji UV-C jest znana od około stu lat i wykorzystywana głównie w medycynie. Jednak jej zastosowanie jest dużo szersze. Lampy UV-C, wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu.

Dezynfekcja powietrza

UV-C STERILON FLOW to urządzenie dwufunkcyjne, którego głównym zadaniem jest sterylizacja powietrza. Polega ona na naświetlaniu promieniami UV-C powietrza przepływającego przez wnętrze lampy. Dzięki cyrkulacji, wymuszonej za pomocą wentylatora, powietrze zostaje wtłoczone do obudowy urządzenia, tam naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte do pomieszczenia. Promienie UV-C nie wydostają się na zewnątrz, dzięki czemu lampa ta może być stale i bezpiecznie wykorzystywana wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie i jest konieczność oczyszczenia powietrza ze szkodliwych drobnoustrojów.

Dodatkowa funkcja – dezynfekcja powierzchni

UV-C STERILON FLOW wyposażone są w zdejmowane przesłony żarników. Dzięki temu, po ich demontażu, można wykorzystać lampę do dezynfekcji bezpośredniej (jedno- lub dwukierunkowej). Tą metodą można szybko i skutecznie sterylizować wszelkie powierzchnie znajdujące się w pomieszczeniu. Należy przy tym zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa dotyczące użytkowania bezpośrednich naświetlaczy emitujących światło ultrafioletowe, a w szczególności nie przebywać w pomieszczeniu dezynfekowanym.

UV-C STERILON FLOW, dzięki wysmakowanej formie autorstwa projektantów – Kuby Zarzyńskiego i Przemka Pstrokońskiego, wpisze się we wnętrza zarówno nowoczesne, jak i urządzone w klasycznym stylu, stając się nieodzownym elementem wyposażenia nie tylko w czasie pandemii.

Partnerzy