Ciepło w łazience, czyli nowoczesne grzejniki łazienkowe

2008-10-02 2:00

Nowoczesne grzejniki łazienkowe nie są jedynie źródłem ciepła – pełnią także funkcję suszarki do ręczników i ubrań, wieszaka, czy nawet ścianki działowej. Do łazienki możesz teraz kupić naprawdę nowoczesny grzejnik.

Ciepło w łazience, czyli nowoczesne grzejniki łazienkowe
Autor: Mariusz Bykowski Ciepło w łazience

Spis treści

  1. Grzejniki łazienkowe: dużo wzorów i kolorów
  2. Wybór grzejnika łazienkowego

Łazienki traktujemy coraz częściej nie tylko jako pomieszczenia sanitarne, lecz także prawdziwy salon urody i relaksu. Po całodziennych trudach odpoczywamy tam w otoczeniu wonnych olejków, balsamów i pachnącej płynem do kąpieli wody. Warto więc zadbać o wystrój i dobre wyposażenie łazienki, tak aby zarówno jego kolorystyka, jak i zainstalowane sprzęty odpowiadały naszym potrzebom i gustowi. Na wygląd łazienki największy wpływ ma wybór glazury i terakoty, piękna armatura, a także eleganckie urządzenia grzewcze. Jaki wybrać grzejnik do łazienki?

Grzejniki łazienkowe: dużo wzorów i kolorów

Pojawienie się grzejników łazienkowych pozwoliło zrezygnować z grzejników żeliwnych, które nie dość, że szpeciły pomieszczenie, to były również mało funkcjonalne. Ze względu na zwartą konstrukcję trudno było powiesić na nich choćby mokry ręcznik, a korozja i awarie stały się smutną codziennością. Grzejniki łazienkowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów, a ich kolor dobrać możemy według indywidualnych preferencji, tak aby urządzenie ładnie komponowało się z innymi elementami dekoracyjnymi w łazience. Są także znacznie bardziej praktyczne. Grzejniki łazienkowe skonstruowane są najczęściej w klasyczny sposób – składają się z dwóch pionowych kolektorów połączonych ze sobą rzędami prostych, bądź wyprofilowanych rurek bądź paneli.

Wybór grzejnika łazienkowego

Przy wyborze właściwego dla nas grzejnika łazienkowego powinniśmy kierować się jednak nie tylko jego wyglądem i ilością miejsca, jaką dysponujemy, ale przede wszystkim jego wydajnością. Jest to ważne, aby uniknąć problemu niedogrzania łazienki źle dopasowanym urządzeniem.

Innym ważnym elementem grzejnika jest powłoka malarska. Odpowiednie jej wykonanie zabezpiecza grzejnik przed korozją, sprawia iż jest on estetyczny i trwały przez wiele lat. Wysoka jakość zakupionego urządzenia potwierdza najczęściej oferowana przez producenta gwarancja. Im dłuższa, tym większe zaufanie budzi produkt. Odpowiednio dobrany grzejnik łazienkowy, dopasowany mocą i wielkością do potrzeb łazienki, a także odzwierciedlający swym kształtem nasz gust, to nie tylko zwyczajny sprzęt użytkowy. Elegancki kształt, fantazyjny kolor, a przede wszystkim praktyczność i przydatność sprawiają, że będzie nam służył przez lata, będąc ozdobą łazienki.